ناتوانی جنسی در مردان

[sbu_post_image]

ناتوانی جنسی در مردان به ناتوانی دائمی یا گذرا در رسیدن به نعوظ (Erection) کافی ویا حفظ آن برای فعالیت جنسی گفته می شود.

بنابراین در ابتدای مراجعه بیماران به متخصص درمان ناتوانی های جنسی باید دید بیمار دقیقا از چه مشکلی شکایت دارد زیرا ممکن است مشکل اصلی او انزال زودرس(Premature Ejaculation) یا کاهش میل جنسی(Libido) یا نرسیدن به اوج لذت جنسی (Anorgasmia) یا نداشتن انزال(Anejaculation) باشد.

به زبان ساده علت اختلال نعوظ یا ارکشن پمپ شدن شدید خون به درون اجسام غاری آلت و ممانعت از خروج آن توسط بسته شدن مسیر سیاهرگ ها میباشد. بنابراین در دو حالت کلی اختلال نعوظ ایجاد میشود:
1) کاهش یا قطع جریان سرخرگی که در آن خون به خوبی وارد آلت نمی شود.
2) بسته نشدن مسیرهای سیاهرگی و نشت خون وارد شده به آلت به خارج.

علت ناتوانی جنسی

بیماری های مختلفی باعث بروز مشکلات جنسی در خانم ها و آقایان می شوند که از جمله آنها می توان به مشکلات هورمونی، بیماری های عصبی، بیماری های روانی، مشکلات غدد درون ریز، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و حتی تاثیر داروهای مختلف مصرفی بیمار اشاره کرد. در این بین نباید فراموش کرد که مسائل روحی و روانی و استرس های شغلی و خانوادگی تا حد بسیار زیادی در بروز مشکلات جنسی موثر هستند و می توانند منشأ اصلی ناتوانی جنسی در آقایان و بی میلی یا کاهش میل جنسی در خانم ها باشند. در چنین شرایطی فرد بیمار، می تواند با مراجعه به یک روان پزشک در مدت کوتاهی درمان شود و نیاز به مداخلات درمانی چندانی وجود ندارد. اما گاهی اوقات علت ناتوانی جنسی فراتر از مسایل روانی و استرس های روزمره است که ابتدا باید این ناتوانی تعریف شود.

تقویت قوای جنسی با گیاهان دارویی

گیاهان داروئی برای تقویت قوای جنسی هرکدام بخشی را برای ذخیره ترکیبات لازم اختصاص داده اند که باید با مقادیر حساب شده مورد مصرف باشند . این ترکیبات مانند پیچ و مهره و قطعات لازمه موتور بنیه جنسی را تعمیر اساسی میکنند . آیا هر پیچی می توان در هر جایی کارایی داشته باشد ؟ بی شک جواب منفی است . ترکیبات مذکور نیز برای تقویت قوای جنسی تخصص یافته اند . بامصرف مکمل این مکمل می توان مطمئن شد که دیگر هیچ کمبودی وجود ندارد و از نتایج بی نظیر آن شگفت زده شد. قدرت و توان و ابهت مردانگی را می توان با مصرف تنها چهل روز تقویت اساسی نمود.

گاهی برای درمان مشکلات جنسی بعد از گرفتن شرح حال کامل و کافی چه از خود بیمار و چه از همسر او، نوع و نحوه شروع بیماری مشخص می شود اما در بعضی از مواقع نیز برای یافتن علت بروز مشکل انجام معاینات پزشکی و آزمایش های کلینیکی ضروری به نظر می رسد. مثلا عدم رشد کافی در بیضه ها، عدم ترشح مناسب هورمون های جنسی، وجود تومورهایی در غده هیپوفیز و ترشح نامنظم هورمون ها، جراحی روی آلت تناسلی حتی در دوران کودکی و … می توانند زمینه ساز بروز ناتوانی جنسی در مردان و کاهش میل جنسی در آقایان باشند که برای تشخیص این مشکلات، معاینات پزشکی و آزمایش های هورمونی برای بیمار تجویز می شود. بعد از این مرحله و با توجه به شرح حال کامل بیمار و نتیجه معاینات و آزمایش های بالینی، علت بروز مشکل جنسی تشخیص داده می شود و مراحل درمانی آغاز خواهد شد.

آشنایی با درمان ناتوانی های جنسی (کلیک کنید)

مشاهده فیلم آموزشی روش های افزایش میل جنسی (کلیک کنید)

منبع: دکتر صالحی. سلامت زنان. پزشکی

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره