post_image

اگر چه امروزه بازار انواع جراحی‌ها و متدهای درمانی مختلف در شیوه‌های درمانی طب مدرن و مکمل داغ است اما رعایت نکاتی بسیار ساده از دوران کودکی فرزندان‌مان و استمرار آن‌ها در دوران نوجوانی عامل مهمی برای افزایش هورمون رشد در بدن آن‌ها شده و افزایش قد را در سنین نوجوانی به همراه می‌آورد.

افزایش قد نوجوانان با افزایش هورمون رشد

علاوه بر فاکتورهایی مانند ژنتیک و وضعیت کلی سلامت کودک شما، عواملی مانند تغذیه مناسب برای افزایش قد و رژیم غذایی نیز در رشد و افزایش قد او مؤثر هستند. با داشتن یک برنامه‌ی غذایی سالم و نیز فعالیت‌های ورزشی منظم، می‌توان به شکل چشم‌گیری رشد قدی کودکان را کنترل کرد.بهترین شیوه برای بالابردن میزان ترشح هورمون رشد در بدن کودکان و نوجوانان اصلاح شیوه زندگی و تنظیم سبدغذایی مفید و مغذی است. باید دقت داشت که مصرف صبحانه کامل و دریافت مواد مغذی موجود در لبنیات در کنار مصرف پروتئین موجود در گوشت قرمز و گروه ویتامین B موجود در غلات و سبزی‌ها تاثیر زیادی در افزایش ترشح هورمون رشد در کودکان و نوجوانان داشته و با مداومت آن موجب افزایش قد در آن‌ها می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مواد‌غذایی که برای افزایش هورمون رشد و افزایش قد در بدن به آن نیاز داریم، اسفناج است. اسفناج در کنار مواد‌غذایی دیگری مثل جوانه گندم، ماهی و بادام زمینی از جمله غذاهای سرشار از منیزیم هستند که تاثیر بسیار زیادی در رشد بافت‌های استخوانی و افزایش هورمون رشد دارند بنابراین مصرف روزانه اسفناج در رژیم غذایی کودکان و نوجوانان به‌شدت به خانواده‌ها توصیه می‌شود.

مطالعه مقاله افزایش قد با تغذیه؛ اینجا را کلیک کنید.

منبع: پایگاه تخصصی افزایش قد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره