روش‌های درمان خانگی و دارویی بیماری ازگود اشلاتر زانو

آیا کودک شما از درد زانو شکایت دارد؟ بیماری ازگود اشلاتر یک بیماری شایع است که در نوجوانان در حال رشد ، معمولاً در افرادی که جهش رشد دارند ، دیده می‌شود. این وضعیت می‌تواند نگران کننده باشد ، اما در صورت تشخیص و مدیریت خوب ، می‌توان آن را در بیمار درمان و با آن مقابله کرد. در اینجا مواردی مطرح شده است که به دنبال آن هستید ، و درمان‌های طبیعی و داروهایی که به درمان آن کمک می‌کند.

بیماری ازگود اشلاتر چیست؟


بیماری ازگود اشلاتر بیماری است که در آن بیمار درد زانو را تجربه می‌کند ، در نتیجه جهش رشد اتفاق می‌افتد که به سرعت ساختار زانو را تغییر می‌دهد. مانند اسکولیوز ، اغلب در دوران کودکی تشخیص داده می‌شود. بر صفحات رشد در زانو که نواحی غضروف در انتهای استخوان‌ها هستند ، تأثیر می‌گذارد. برخی از این صفحات رشد محل اتصال تاندون‌های زانو هستند. برجستگی استخوان تیبیا انتهای استخوان درشت نی را می‌پوشاند و گروهی از عضلات به نام چهار سر به این محل متصل می‌شوند.

هنگامی ‌که کودکان فعال هستند ، حرکت زانو باعث کشیده شدن تاندون‌ها بر روی برجستگی تیبیا می‌شود که می‌تواند باعث التهاب و قابل توجه تر شدن آن گردد. همچنین تا زمان شروع درمان، درد در مفصل ایجاد می‌شود.

علائم و نشانه‌ها


چگونه می‌توانید تشخیص دهید که درد زانوی شما به این وضعیت ارتباط دارد؟ در اینجا علائم بیماری ازگود اشلاتر وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

  • درد و حساسیت زانو در گره تیبیا
  • تورم در گره تیبیا
  • گرفتگی عضلات در جلو یا پشت ران

علائم و نشانه‌ها ازگواشلاتر

علامت اصلی درد است که هنگام حرکت بدتر خواهد شد و با استراحت بهبود می‌یابد. در زیر زانوی شما یک توده استخوانی کوچک ایجاد خواهد شد. این برآمدگی دائمی ‌خواهد بود ، اما با گذشت زمان ، بدون درد خواهد شد.

آیا ازگود اشلاتر می‌تواند برطرف شود؟ [H2]

در بیشتر موارد بیماری، ازگود اشلاتر پس از پایان رشد به خودی خود از بین می‌رود. این بیماری غالباً توده استخوانی کوچکی را که در زیر زانوی شما باقی می‌گذارد اما بدون درد خواهد بود.

آیا بیماری ازگود اشلاتر دائمی‌ است؟ [H2]

در اکثر قریب به اتفاق موارد ، خیر ، اینگونه نیست. در اقلیت اندکی از موارد ، بزرگسالان ممکن است با افزایش سن همچنان از این بیماری رنج ببرند. این وضعیت قابل درمان است ، بنابراین مهم نیست که چند سال دارید ، بیماری دائمی ‌نیست.

علل و عوامل خطر بیماری ازگود اشلاتر [H2]

بزرگترین عامل خطر ابتلا به بیماری ازگود اشلاتر ، جوان بودن است. کودکانی که در سال‌های نوجوانی جهش رشد دارند ، در معرض خطر این بیماری هستند زیرا استخوان‌ها و عضلات آنها هنوز در حال رشد هستند.

اگر فعالیت خاصی داشته باشید بیشتر در معرض خطر هستید. این مسئله به این دلیل است که هرچه فعالیت بیشتری انجام دهید ، تاندون‌های شما بیشتر روی برجستگی تیبیا کشیده می‌شوند و باعث التهاب و درد می‌شوند. ورزش در مدرسه و فعالیت‌های بدنسازی عامل اصلی ایجاد بیماری ازگود اشلاتر هستند. اگر به عنوان یک فرد جوان درگیر ورزش هستید ، پس بهتر است مراقب این وضعیت باشید. چرا که شایع است و بنابراین در معرض ابتلا به آن هستید.

بیماری ازگود اشلاتر در بزرگسالان کمتر شایع است ، اما هنوز هم وجود دارد. این حالت معمولاً ادامه بیماری از زمان کودکی فرد است. بیشتر اوقات ، با قطع رشد بیمار و بسته شدن صفحات رشد ، این بیماری از بین می‌رود.

درمان و چشم انداز بهبودی از بیماری ازگود اشلاتر چیست؟ [H2]

می‌توان با داروهای ضد التهاب و تسکین دهنده درد (به عنوان مثال ، ایبوپروفن [Advil]) ، یخ گذاشتن روی ناحیه ، اصلاح فعالیت و استراحت به بیماران مبتلا به بیماری ازگود اشلاتر کمک کرد. به نظر بسیاری از ورزشکاران ، کشش عضلات چهار سر ران و عضله همسترینگ نیز مفید است. بیماری ازگود اشلاتر به طور معمول با گذشت زمان (چند ماه‌ها تا چند سال پس از توقف رشد طبیعی استخوان) از بین می‌رود. برخی از بزرگسالانی که در دوران نوجوانی به بیماری ازگود اشلاتر مبتلا بودند ، در محل اتصال تیبیا و تاندون پاتلا که قبلاً درگیر بوده ، یک حالت “برآمدگی” دارند. در موارد نادر ، اگر یک قطعه استخوان در این ناحیه همچنان باعث درد در بزرگسالی شود ، ممکن است به برداشتن آن به صورت جراحی نیاز باشد.

۷  درمان طبیعی برای علائم بیماری ازگود اشلاتر [H2]

بهترین روش برای درمان بیماری ازگود اشلاتر به طور طبیعی چیست؟ اگر به دنبال گزینه‌های دیگری هستید ، چند روش طبیعی درمانی وجود دارد که می‌توانید علائم بیماری ازگود اشلاتر را تسکین دهید. در اینجا چند مورد مطرح شده است که باید خودتان امتحان کنید:

  • حمام نمکی اپسوم را امتحان کنید

چند گزینه طبیعی برای جایگزینی مسکن‌های بدون نسخه وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید. به عنوان مثال ، قرار گرفتن در حمام نمک اپسوم روش خوبی برای تسکین درد مفاصل ، به ویژه زانو است.

  • کلاژن بیشتری مصرف کنید [H3]

کلاژن ماده ای است که به شما امکان می‌دهد مفاصل خود را به راحتی حرکت دهید – به این معنی که می‌توانید بدون درد و راحت مفاصل خود را حرکت دهید. اگر کلاژن بیشتری مصرف کنید ، مطالعات نشان می‌دهد که می‌تواند به درد مفصل ناشی از فعالیت کمک کند. این طور تصور کنید که لولای خشک در را تعمیر می‌کنید: اگر روغن بیشتری استفاده می‌کنید ، لولا باید نرمتر حرکت کند!

  • از روغن نعناع استفاده کنید [H3]

 

از روغن اساسی نعناع فلفلی می‌توان برای کمک به درمان بیماری ازگود – اشلاتر استفاده کرد. شناخته شده است که یک مسکن طبیعی و شل کنند عضلانی است. مطالعات نشان داده اند که این امر به ویژه در سردردهای تنشی و درد مفاصل بسیار مفید است ، بنابراین می‌توانید با استفاده از آن درد و التهاب ناشی از این بیماری را درمان کنید.

  • کشش قبل از فعالیت [H3]

اگر درگیر ورزش هستید ، می‌دانید که برای محافظت از بدن و مفاصل خود باید قبل از تمرین کشش داشته باشید. چه کششی برای ازگود اشلاتر انجام می‌شود؟ شما باید به دنبال کشش‌هایی باشید که روی عضلات چهار سر ران شما متمرکز شده اند. این عضلات برای خم شدن و انعطاف پذیری مفاصل زانوی شما طراحی شده اند و با مراقبت از آنها فشار روی زانوها را کاهش می‌دهید. بدنبال تمریناتی برای بیماری ازگود اشلاتر باشید که برای کمک به کاهش درد و کاهش فشار بر مفاصل زانوی شما طراحی شده اند.

  • عصاره قلم را امتحان کنید [H3]

چیزی که می‌خورید تأثیر زیادی روی بدن شما می‌گذارد و مفاصل زانوی شما را نیز شامل می‌شود. اگر به بیماری ازگود اشلاتر مبتلا هستید ، آب قلم می‌تواند به درمان علائم کمک کند. این ماده حاوی مواد مغذی مختلفی مانند منیزیم ، سیلیسیم و کلسیم است که در مکمل‌های مفصلی تخصصی یافت می‌شود. با خوردن عصاره قلم می‌توانید آن مواد را به طور طبیعی مصرف کرده و به مفاصل خود کمک کنید.

  • سوزن خشک [H3]

 

به نظر می‌رسد قرار دادن سوزن به داخل پوست، آخرین کاری است که می‌خواهید در صورت وجود درد انجام دهید. با این حال ، سوزن خشک می‌تواند به شما در علائم این بیماری کمک کند. این روش نقاط تحریک کننده را هدف قرار می‌دهد ، به بدن شما هشدار می‌دهد که مشکلی وجود دارد و سیستم ایمنی بدن شما را برای مبارزه با این مشکل شروع به کار می‌کند.

  • غذاهای پرادویه بخورید [H3]

اگر غذای پر ادویه دوست دارید ، خوش شانس هستید. در مطالعات نشان داده شده است که غذاهای پرادویه و تند به تسکین درد در بدن کمک می‌کنند. دلیل آن این است که آنها حاوی کپسایسین ، یک مسکن طبیعی هستند که مشخص شده برای کمک به درد مفاصل مفید است.

پیشگیری [H2]

روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از ایجاد مشکل ازگود اشلاتر در مفاصل زانو جلوگیری کنید.

اگر می‌خواهید به طور کامل از آن اجتناب کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که قبل و بعد از هر فعالیت ورزشی کشش انجام می‌دهید. کشش کافی به شما کمک می‌کند تا مفاصل خود را در سلامت کامل حفظ کرده و از هرگونه مشکلی که ممکن است در نتیجه فعالیت شما ایجاد شود جلوگیری کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که هر دردی را که در زانوی خود احساس می‌کنید ، پیگیری می‌کنید. اگر شروع به احساس درد کردید ، یا توده استخوانی کوچکی را در زیر کاسه زانو مشاهده کردید که نوعی بیماری ازگود اشلاتر است ، باید فوراً برای تشخیص به پزشک مراجعه کنید. هرچه زودتر آن را درمان کنید ، بعداً در طول زندگی بهتر خواهد شد.

اگر در حال حاضر با این شرایط زندگی می‌کنید ، پس باید اطمینان حاصل کنید که علائم شما بدتر نمی‌شوند و اقدامات احتیاطی را انجام دهید. بریس یا ساپورت زانو برای بیماری ازگود اشلاتر می‌تواند به شما در جلوگیری از کشش بیش از حد زانو ، حفظ مفصل در محل و کاهش درد کمک کند.

اقدامات احتیاطی [H2]

اگر به بیماری ازگود اشلاتر مبتلا هستید ، بهتر است اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که وضعیت زانو را بیشتر تشدید نمی‌کنید و و به روند بهبودی کمک می‌کنید. در بسیاری از موارد ، این سوال که “آیا بیماری ازگود اشلاتر دائمی ‌است؟” سوال غیرمعمولی نیست. خوشبختانه ، بیشتر اوقات اینطور نیست. اگر مراقب زانوی خود باشید و از آن مراقبت کنید ، پس از اتمام رشد و رسیدن به بزرگسالی از این وضعیت راحت خواهید شد.

 

در بعضی موارد ، این شرایط تا بزرگسالی نیز ادامه خواهد داشت. وقتی این اتفاق می‌افتد ، آزمایشات رادیولوژی بیماری ازگود اشلاتر می‌تواند به تشخیص این مسئله کمک کند که این مشکل در کجاست و در چه مواردی باید درمان اتفاق بیفتد. سپس در صورت لزوم می‌توان برای اصلاح مشکل و کاهش علائم تجربه شده، جراحی انجام داد.

در غیر این صورت ، مبتلایان به این بیماری باید اطمینان حاصل کنند که از زانوی خود مراقبت می‌کنند ، قبل از فعالیت به درستی کشش انجام دهند و از روش‌های فوق برای تسکین درد و تورم در صورت لزوم استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره