راه حلی برای جلوگیری از چاقی کودکان

post_image

بچه هایی که اضافه وزن دارند تافته جدا بافته ندانیم .اگر فرزند شما دارای اضافه وزن است برای او محیطی فراهم کنید که مورد حمایت قرار گیرد و انگیزه تغییر در او بوجود آید.

راه حل اساسی برای این مساله باید جست.این را بفهمیم ، بسیار مشکل است که شما همسالانتان را در مدرسه ببینید که هرکدام خوراکی ها و غذاهای مورد علاقه خود رامی خورند و شما مجبورید با یک غذای رژیمی و بی مزه روز را بگذرانید. باید ابتدا در خانواده تحریم فست فود ها برای تمام اعضا جاری باشد تا کودک بداند این قوانین الزام و اهمیت حیاتی دارند و دوما سعی شود که وعده های غذایی تمام اعضا، خانواده را به مرور کم کرد ، این کار هم برای کودکان خوب است وهم برای بزرگسالان و در ضمن کودک این کار را به عنوان یک قانون جدید در ذهن نهادینه میکند و اجبار فردی روی آن نمی بیند و حالت تدافعی به خود نمی گیرد.

ساده ترین راه حل برای رفع چاقی کودکان

یک چاره بسیار ساده و ارزان برای درمان کودکان چاق، آب است.

کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند اگر می‌خواهید به کودکتان کمک کنید که وزن کم کند کافی است به جای سودا و سایر نوشیدنی‌های شیرین و قندی به او آب بدهید. وقتی این نوشیدنی‌ها از رژیم غذایی کودکان حذف شود در واقع با خوردن سایر مواد غذایی این مقدار کالری اضافی به بدن آنها تحمیل نخواهد شد.

جایگزین کردن نوشیدنی‌های فاقد کالری به جای نوشیدنی‌های شیرین و پرکالری هم در مدرسه و هم در منزل راه کاری کلیدی و مهم برای حذف کالری اضافی از رژیم غذایی کودکان و در نتیجه پیشگیری از چاقی دوران کودکی است.

منبع: سیمرغدکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *