کلسیم برای افزایش قد

post_image

یک برنامه غذایی مناسب برای افزایش قد گنجاندن همه مواد غذایی در سبدغذایی هر روز است.

شیر و افزایش قد

به دانش آموزان باید مواد غذایی مناسبی برسد و در دوره‌ای که در سن رشد هستند باید از تغذیه مناسب برخوردار باشند. همچنین کودکان باید از همه گروه‌های غذایی شامل لبنیات، مواد پروتئینی، گوشت، حبوبات، غلات، سبزی‌ها و میوه‌ها استفاده کنند. با این حال والدین نباید در خوردن مواد غذایی اصرار کنند زیرا حجم معده بچه‌ها کوچک است و موجب بی‌اشتهایی آنان می‌شود.

کلسیم برای افزایش قد و رشد و استحکام استخوانی لازم است که در محصولات لبنی مانند شیر،پنیر،ماست و تخم مرغ،گیاهان برگ سبز تیره مانند اسفناج،ماهی ساردین، مغزجات یافت می شود. برای جذب کلسیم نیاز به وجود ویتامین D است. بعضی غذاها مهار کننده جذب کلسیم اند و بر روی رشد اثر منفی دارند.این غذاها شامل نوشیدنی های حاوی کربوهیدرات ها،نمک،چربی،شکر و قهوه می باشند. داروهای غیر مجاز و سیگار جذب کلسیم را متوقف می کند.

بعد از ورزش و قبل از صرف صبحانه مصرف یک یا دو لیوان شیر برای افزایش قد بسیار پرفایده و تاثیرگذار است و در کنار ورزش علاوه بر افزایش قد سبب توانا شدن استخوانها نیز می شود. بهتر است قبل از نوشیدن شیر آن را شیرین نکنید و خالص میل نمایید.

افزایش قد کودک با مصرف شیر در دوران بارداری

همچنین مادرانی که در دوران بارداری هر روز به طور متوسط یک لیوان شیر نوشیده اند فرزندان قد بلندتری به دنیا آورده اند. گفتنی است در کنار افزایش قد کودک رشد و افزایش وزن کودک نیز سریعتر به نسبت دیگر نوزادان خواهد شد. فرزندان متولد شده از این مادران که هر روز شیر می‌خوردند قد بلندتری به نسبت دیگر همسالان خود داشته اند.

پزشکان هشدار می‌دهند که عدم مصرف مواد لبنی در حین بارداری می‌تواند سبب کم شدن ضریب هوشی و همینطور کاهش توانایی درس خواندن کودک در آینده شود.

شیر یکی از غنی ترین منابع کلسیم و ویتامین D بوده و هر لیوان آن حاوی ۸ گرم پروتئین با کیفیت بالا می باشد. توصیه می شود که کودکان ۲ تا ۳ سال روزانه ۲ لیوان، کودکان ۴ تا ۸ سال ۲٫۵ لیوان و نوجوانان و بزرگسالان روزانه ۳ لیوان شیر بنوشند.

برای آشنایی با روش های افزایش قد کوکان بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: دانشنامه سلامت. شهر خبر

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره