کاشت ابرو

images (1).jpg23

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از کاشت مو کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است. کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو ، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده ، از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دائمی ابروها هستند.سایر علل از بین رفتن ابروها عبارتند از : کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا ) ، کم کاری تیروئید ، کم پشتی ژنتیکی ، ضربه ، و آلوپسی آرئاتا . ضربه حتی میتواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند.

تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند. روشهای پیوندابرو در زمره اولین شیوه های کاشت مو هستند که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شده اند. بهترین فولیکول ها برای کاشت در محل ابرو ، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند ، بهترین انتخاب ها برای پیوند ابرو هستند. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت ابرو نیستند.

محل قرارگیری ابروها در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانمها از این لبه استخوانی  فاصله گرفته و قوس می زند.ابروها به سه قسمت تقسیم می شوند، تاج ،  تنه ، و دم .جهت موها در قسمت تاج ابرو عمودی تر است در حالیکه موهای تنه ابرو حالت تو هم رفته دارند طوریکه موهای بالا کمی زاویه به سمت پایین دارند و موهای پایین کمی زاویه رو به بالا. تاج ابرو حالت گرد یا چهار گوش می تواند داشته باشد. در قله قوس ابرو موهای ظریف بطور طبیعی وجود دارند. در قسمت دم ابرو موها تدریجا” نازک می شوند تا به انتها برسند.

مراحل کاشت ابرو

اگر چه مراحل کاشت ابرو نسبتا ساده است و تحت بیهوشی موضعی انجام می گیرد و نیاز به اقامت طولانی مدت در بیمارستان نیست، جراح باید برای بدست آوردن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد. هر ابرو عموما بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ مو نیاز دارد تا ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد. تعداد واقعی موهای ابرو به اندازه و ظاهر ابروی کنونی و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. هر تار مو باید دقیقا در جای مناسب قرار داده شود و بر طبق جهت موهای دیگر ابرو و هم سطح پوست قرار داده شود. موها همچنین باید در فاصله نزدیکی نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند تا ابرو کامل و صاف به نظر برسد. فولیکول های مو اهدا کننده با استفاده سوزن های بسیار ریز جدا می شوند که تضمین کننده این مساله است که بر روی سر یا در ابروی پیوند داده شده هیچ جای زخمی ایجاد نمی شود. یک ناحیه معمولی برای برداشت مو پشت گوش ها است. در روش کاشت ابرو هر گرافت مو باید به صورت جداگانه پیوند زده شود، که مستلزم استفاده از سوزن هایی می باشد که تنها چند میلی متر پهنا دارند. در طول این فرآیند، بیحسی موضعی به بیمار تزریق می شود، تا در طول جراحی احساس درد نکنند. وقتی عمل جراحی به انجام رسید، نیازی نیست که بیمار در مراکز پیوند ابرو (کلینیک زیبایی) بستری شود و می تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.

مراقبت بعدازکاشت

۱- طی ۴۸ ساعت پس از جراحی استراحت داشته باشید و هنگام خوابیدن سر و تنه را در زاویه ۴۵ درجه قرار دهید .

۲- پس از ۴۸ ساعت بانداژ سر باز می شود . از این زمان به بعد روزانه سر را با شامپو ملایم ( شامپو بچه ) و آب ولرم شستشو دهید . در هنگام شستشو از دوش با فشار پایین استفاده کنید و از ریختن مستقیم آب روی محل های کاشته شده پرهیز کنید

۳- پس از باز شدن بانداژ می توانید از یک کلاه راحت و آزاد استفاده کنید .

۴- تا سه هفته از موارد زیر پرهیز کنید :

الف. استعمال دخانیات

ب. فعالیتهای ورزشی سنگین

ج. آفتاب و گرمای شدید

د‌. استخر و سونا

۵- بخیه های پشت سر در موارد FUT 7 الی ۱۰ روز پس از عمل کشیده می شوند .

۶- لخته های کوچکی که دور گرفتهای کاشته شده وجود دارند حدود ۱۰ روز بعد از عمل و همراه با برخی موهای کاشته شده بصورت طبیعی ریزش می کنند . اما ریشه موها داخل پوست باقی است .

۷- محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد را پس از باز کردن بانداژ بصورت روزی دو بار و حداقل شبها برای مدت ۲ الی ۶ ماه مصرف کنید . این کار باعث سرعت بخشدن به رشد موهای کاشته شده ، می شود . چنانچه پوست سر حساسیت نشان دهد و دچار قرمزی و خارش گردد ، دارو را به مدت چند روز قطع نموده و محلول ۲ درصد آنرا شروع کنید .

۸- رویش موهای ریخته پس از ۹۰ الی ۱۲۰ روز از کاشت شروع می شود اما برای ارزیابی نتیجه نهایی تا یکسال باید صبر کرد .

۹- بیماران پس از کاشت مو جهت معاینه دوره ای و تجویز دارو ها ، بهتر است هر ۳ ماه یکبار توسط پزشک خود ویزیت شوند .

عوارض کاشت مو

پیوند ابرو یک کاشت موی کوچک است. از این رو، عوارض جانبی کمی دارد. تزریق ماده بی هوشی تا اندازه ای دردآور است، زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است. با این حال، پس از بی هوشی هیچ دردی احساس نمی کنید. با این حال، به سرعت ناپدید می شود و با آرایش پوشانده می شود. ورم دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت ، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود.

پس از جراجی اولیه کاشت مو، ناحیه شاید کبود شود، ورم کند یا ملتهب شود، اما این جراحی عوارض دیگری دارد. ناحیه کاشت دچار خارش می شود که تنها یک یا دو روز طول می کشد، در صورتی که ناحیه ابرو بیش از این زمان خارش داشت، شاید به دلیل عقونت است که باید سریعا درمان شود. خارش را می توان با پماد برطرف کرد. پماد باید در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشت مالیده شود تا از خراش تصادفی جلوگیری کند.

هزینه و قیمت

هزینه کاشت مو ابرو برای هر فرد می تواند متفاوت باشد و بسته به تعداد گرافت های کاشته شده برای هر بیمار دارد .
محاسبه هزینه های دقیق کاشت ابرو کار ساده ای نیست. تیم پزشکی ما در طول جلسه مشاوره قیمت میانگین کاشت ابرو را اعلام می کنند. جزئیات عمل و تعداد گرافت های کاشته شده قیمت نهایی روش کاشت ابرو را تعیین می کنند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره