کاشت ابرو

model-abroo

این عمل با استفاده از موهای بالای گوش که از لحاظ جنس شباهت زیادی به موهای ابرو دارند، انجام می شود. قبل از کاشت، باید ریزش ابروها متوقف شود تا پیوند صورت بگیرد.پیوند ابرو کار سختی است، زیرا ابرو چند جهت دارد و به اصطلاح، خواب های متفاوتی دارد. موضوع مهم دیگر رشد زیاد این موهاست. اگر موفقیت آمیز باشد، سرعت رشد آنها مثل موهای سر است و باید مرتبا کوتاه شود.

علت ریزش

موی ابرو بنا به دلایل مختلفی دچار ریزش می شود. بیماری های مشخصی مثل بیماری کم کاری تیروئید باعث می شود که افراد بیشتر دچارریزش موی ابرو شوند. وضعیت دیگری که با کاشت ابرو بهبود پیدا می کند چیدن بیش از حد ابرو یا پیرایش بیش از حد آن است.علاوه براین، آسیب یا تصادفات باعث ریزش موی ابرو می شوند و ریزش موی ناشی از جراحی به دلیل عمل های درمانی سرطان پوست یا جراحی های دیگردراین ناحیه است. بعضی از افراد صرفا به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و می خواهند با این عمل، ابروهای پرپشت تری داشته باشند تا چشم های آنها و همچنین چهره آنها زیباتر و جذاب تر به نظر برسد.

چگونگی کاشت ابرو

ابتدا شما موی ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو میکشید و سپس تیم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی میکنند تا اگر نیاز به تغییراتی در مدل مربوطه باشد با مشورت خودتان اعمال کنند تا بهترین مدل ابرو که کاملا به صورت شما می آید انتخاب شود، سپس روی همین مدل که با مداد ابرو کشیده شده با موهای طبیعی خودتان ابرو کاشته میشود.کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی و بدون درد در یک جلسه حدودا یک ساعته انجام میشود، یعنی تعدادی از موهای سر شما که از ناحیه پشت گوش برداشته میشود، به ناحیه ابرویتان منتقل میشود.روش حرفه ای اینجاست که باید از این مقدار موهای برداشته شده از سر فقط تعداد خاصی از این موها که ضخامتی متناسب با موهای ابروهای شما دارد انتخاب شود نه از همه موها با هر ضخامتی به عبارت ساده تر باید موهایی با ضخامت نازک و هم قطر با موهای ابروهایتان انتخاب شود چرا که اگر موها ضخیم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ایجاد می شوند. انتخاب این قطرمو در کاشت ابرو نیاز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

سوالات متداول

– آیا راهی برای جلوگیری از بروز ریزش ابرو وجود دارد؟

پیشگیری از ریزش ابرو بسیار ساده است، به افرادی که قصد دارند به ابروهای خود حالت بدهند، توصیه می ‌کنم به جای کندن و برداشتن موهای ابرو، آن را با تیغ اصلاح کنند تا حداقل ریشه‌های موی ابروی آنها صدمه نبیند.

– برای افرادی که دچار ریزش ابرو و کم ‌پشتی آن شده‌اند راه درمانی وجود دارد؟

بله، داروی مناسبی که اغلب برای این مشکل توصیه می ‌شود، ماینوکسیدیل است. باید گوش ‌پاک‌ کن را به آن آغشته کرد و روی پوست ناحیه ابرو مالید. اگراین کار مداوم انجام شود، معمولا بعد از۶ ماه مشکل حل می ‌‌شود. البته بعد از رشد مجدد ابروها نباید مصرف دارو قطع شود و بهتر است استفاده از ماینوکسیدیل به طور منظم (هفته ‌ای ۲ تا ۳ بار) ادامه داشته باشد.

– آیا عامل دیگری هم در ریزش ابروها تاثیرگذار است؟

بله، بیماری طاسی منطقه ‌ای هم می ‌تواند باعث ریزش موی ابرو شود. این عارضه که ممکن است نواحی مختلف پوست را درگیر کند، پوست یک منطقه به وسعت یک سکه را دچار ریزش مو می ‌کند. اگر ابروها دچاراین عارضه شوند، موهای ابرو می ریزند. ریزش سکه ‌ای مو یک بیماری خود ایمنی است که در آن بدن ریشه مو را به‌عنوان دشمن تلقی می ‌کند و آن را از بین می ‌برد.

– راه درمانی هم برای ریزش سکه ‌ای موها وجود دارد؟

بله، این بیماری ازروی علایم بالینی یا با استفاده از نمونه‌ برداری از ریشه مو قابل تشخیص و درمان است. معمولا موی افراد بعد از طی دوره درمان دوباره به حالت اول بازمی ‌گردد.

– آیا عوامل ارثی هم در کم‌ مویی ابروها و ریزش آنها تاثیرگذار است؟

بله، برخی افراد از ابتدای زندگی دچار کم ‌مویی هستند که به آن «هیپوتریکوز» گفته می ‌شود. برخی افراد نیز تحت ‌تاثیر عوامل ژنتیکی به ‌تدریج دچارریزش ابرو می شوند. معمولا درمواردی که ریزش ابرو وراثتی است، درمان موثری برای جلوگیری از آن وجود ندارد و درمان‌ها فقط این روند را کندمی ‌کند یا به تعویق می ‌اندازد اما ژنتیکی یا اکتسابی بودن این مساله حتما باید از طریق انجام آزمایش ثابت شود.

– آیا سوء تغذیه، مکمل ‌‌ها و فست ‌فودها باعث ریزش ابروها می شود؟

سوء تغذیه فقط در موارد بسیار شدید بر رویش یا ریزش ابروها تاثیر می ‌گذارد. منابع علمی معتبری که در آنها در مورد ارتباط مصرف فست ‌فود و ریزش ابروها مطلبی باشد، وجود ندارد اما مصرف بیش از حد مکمل‌هایی مثل ویتامین A می تواند روی ریزش موی سر تاثیر داشته باشد.

– آیا استرس هم در ریزش موی ابروها موثر است؟

استرس به تنهایی نمی ‌تواند عامل ریزش مو باشد ولی می ‌تواند آن را تشدید کند یا شروع آن را جلو بیندازد. به ‌طور کلی استرس بسیاری از بیماری ‌ها را تشدید می ‌کند یا باعث بروز آنها می ‌شود ولی در صورتی که استعداد آن در فرد وجود داشته باشد.

مراقبت های بعد از عمل

پس از عمل جراحی کاشت ابرو، کمی خونریزی  ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود. ناحیه ابرو کمی ورم می کند، اما درعرض چند روز این عوارض کاهش پیدا می کند. همچنین کمی احساس خارش به شما دست می دهد. مواظب باشید که ناحیه کاشت مو را نخارانید تا به طور کامل خوب شوند. در صورتی که پس از زمان توصیه شده، برخی از علائم هنوز وجود داشته باشند، به جراح خود مراجعه کنید.با این حال، همه افراد از موهبت داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت برخودار نیستند. در صورتی که شما یکی از آن افراد هستید، کاشت ابرو را مد نظر قرار دهید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره