پروتز (دست مصنوعی)

1396976179

 دست میوالکتریک با مچ خم شونده

انواع الکتریکی مثل میو الکتریک توسط باتری و موتور الکتریکی کار می‌کنند مثلاً در یک دست میوالکتریک انقباض عضلات ساعد دستور لازم را جهت باز یا بسته شدن دست به دست مصنوعی منتقل می کند.

هرچه اندام مصنوعی پیشرفته‌تر و یا پیچیده تر باشد لزوماً به این معنی نیست که آن اندام بهتر است. بلکه استفاده از هرنوع اندام دارای معایب و مزایای خاص خود است. برای تصمیم گیری در مورد نوع وسیله بکار رفته باید موارد مختلفی را در نظر گرفت.

M6100030-Comparison_of_hook_and_Monestier_s_hand_.

از جمله موارد قابل توجه میتوان به سطح قطع عضو، مدت زمان سپر ی ‌شده از قطع عضو، کاربرد مورد نظر از اندام مصنوعی، قیمت وسیله و وجود امکانات لازم برای تعمیر اندام مصنوعی اشاره کرد.

بطور کلی سیستم هایی که با قدرت بدن کار می‌کنند سبک‌تر می باشند و دیرتر خراب می‌شوند. اما برای بکار انداختن آنها باید عضلات را فعال نمود.

دست مصنوعی در ناحیه کف دست

 به دلایل مختلف مانند حوادث ممکن است بخشی از انگشت یا تمامی انگشت، یک یا تمامی انگشتان از دست روند. در این حالت برای حفظ ظاهر و زیبایی با استفاده از مواد خاصی مانند سیلیکون سعی می شود تا با ساخت پروتز زیبایی به بهترین شکل ممکن بخش های از دست رفته بازسازی شوند.

برای این کار از بخش باقیمانده دست قالبگیری می شود و بخش های از دست رفته با توجه به دست مقابل بازسازی و ساخته می شوند. در مرحله آخر نیز با استفاه از ناخن و سایه زدن و رنگ کردن تا حد ممکن مشابه دست سالم و رنگ پوست دست فرد، پروتز رنگ آمیزی می شود.

“از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)”

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره