ورزش های افزایش قد

[sbu_post_image]

روشهای زیادی برای افزایش قد از مصرف خوراکیهای خاص گرفته تا عمل جراحی افزایش قد از سوی محققان پیشنهاد شده است که هرکدام امتیاز و نقص خاص خودرا دارد. علاوه بر فاکتورهایی مانند ژنتیک و وضعیت کلی سلامت، عواملی مانند تغذیه مناسب برای افزایش قد و رژیم غذایی نیز در رشد و افزایش قد مؤثر هستند. با داشتن یک برنامه‌ی غذایی سالم و نیز فعالیت‌های ورزشی منظم، می‌توان به شکل چشم‌گیری رشد قدی کودکان را کنترل کرد. اما در جدیدترین راهکاری که برای افزایش قد ارائه شده است نیاز به هیج گونه مصرف داروها و خوراکیهای شیمیایی نیست بلکه یک روش طبیعی و صد در صد مؤثر از حرکات مخصوص و کارشناسی شده ورزش برای افزایش قد ا ست که در افزایش قد به میزان مناسب اثرگذاراست.

انجام ورزش های کششی روزمره مثل نرمش های بدنسازی روزانه، تاثیر مستقیمی بر روی ترشح هورمون رشد دارند. مطالعات جدید نشان می دهند که مقدار و دفعات ترشح هورمون رشد با فعالیت ورزشی شدید مرتبط می باشد. بعد از فعالیت ورزشی شدید هورمون رشد بیشتری در بدن آزاد می شود. برای اینکه شما بیشترین بهره را از فعالیت ورزشی بدست آورید، باید مطمئن باشید که مدت و شدت فعالیت ورزشی شما برای ایجاد پاسخ مناسب ( تحریک هیپوفیز قدامی برای ترشح هورمون رشد ) کافی است.

ورزش های بی هوازی شدید و پیاده روی به مدت حداقل 30-20 دقیقه باید انجام شود. ورزش های کششی خاصی وجود دارد که ممکن است تا حدی باعث آزاد شدن هورمون رشد شوند. با انجام حرکات کششی که مستلزم کار گروهی ماهیچه ها می باشد، شدت فعالیت ورزشی بالا می رود و به دنبال آن غده هیپوفیز قدامی مجبور می شود که هورمون رشد بیشتری آزاد نماید. شرکت در فعالیت های ورزشی هوازی شدید نیز می تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد شود.

بطورکلی فریب سایتهایی را که سی دی های آموزش افزایش قد در سنین بالا را به عنوان بهترین روش افزایش قد با قیمت گزاف می فروشند نخورید. همه سایتهای عرضه کننده سی دی آموزش افزایش قد تنها یک برنامه را با عنوان های مختلف عرضه می کنند. برخی سایتها ادعا می کنند برنامه خیلی خاص و متفاوت برای افزایش قد دارند وقتی به آنها مراجعه می کنید می بینید. دقیقا همان سی دی را که حرکات ورزشی خاصی را برای افزایش قد آموزش می دهد می فروشند اما با آب و تاب خاص و تعبیرات احساسات برانگیز.

برای مطالعه مقاله ورزش برای افزایش قد، اینجا را کلیک کنید.

منبع: برترین. دلگرم

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره