نکات مربوط به کفش های افزایش قد

post_image

کفش‌های طبی، نوع ورزش و وسیله ورزشی مورد استفاده برای افزایش قد باید مانند دارو متناسب با بیماری و شرایط فیزیکی بیماران توسط پزشک متخصص غدد و یا درمانگر با تجربه تجویز شوند. در تجویز ورزش نیز علاوه بر نوع ورزش، مدت، شدت، تعداد و فواصل جلسات و میزان افزایش شدت و احتیاطات لازم به هنگام اجرای آن‌ها دقیقا مانند نوع و دوز دارو و فواصل مصرف و ملاحظات حین مصرف آن‌ها باید مشخص و معین باشد.

نکاتی جهت استفاده از کفش های افزایش قد

استقاده از کفشهای ورزشی که ادعا می‌شود سبب افزایش قد می‌شوند و همچنین کفشهای با پاشنه‌های نامرئی که در داخل کفش جا سازی شده‌اند ممکن است ابتلا به کمردرد و درد زانو‌ها را افزایش دهند. این کفش‌ها با ایجاد اختلال در زنجیره طبیعی بیومکانیکی موجب عدم توازن نیروهای وارد شده بر مفاصل مچ پا، زانو‌ها، لگن و نهایتا کمر می‌شوند و تناسب قدرت و انعطاف پذیری عضلات پیرامون آن‌ها را بر هم می‌زنند.

خصوصیات کفش افزایش قد مناسب

بهتر است پاشنه کفش خانم‌ها دو تا سه سانتی‌متر باشد یعنی اختلاف ارتفاع بین جلو و عقب از پاشنه تا ابتدای انگشتان پا رعایت شود. کفش‌های لژدار که در قسمت جلویی نیز دارای ارتفاع می باشند بهتر از کفش‌های پاشنه بلند معمولی می باشند. پاشنه‌های بلند باعث دردناک شدن استخوان‌های کف پا، انگشتان و گاها التهاب کف پا می‌شوند.

استفاده طولانی مدت از کفش‌های پاشنه بلند گرفتگی و جمع شدن عضلات پشت ساق پا را به همراه خواهد داشت. احساس درد و ناراحتی، آسیب و پیچ‌خوردگی مکرر مچ پا و همچنین آرتروز همگی از پیامدهای پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار می باشند. این کفش در درازمدت به مفاصل پا آسیب می‌رساند و درنتیجه ابتلا به آرتروز از عوارض اصلی آن است.

توصیه می‌کنیم تا از کفش‌های پاشنه بلند برای کوتاه مدت استفاده کنید و از پوشیدن آن در محل کار، خرید یا پیاده‌روی پرهیز کنید. به‌جای آن می‌توانید کفش‌های اسپرت و راحت را به پا کنید که از آسیب به کمر، افزایش قوس کمر، برهم خوردن تعادل و ابتلا به دیسک کمر جلوگیری کنید.

برای خواندن مقاله مربوط به کفش های افزایش قد، اینجا را کلیک کنید.

منبع: افزا، اکا ایران

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره