نوع لباس پوشیدن برای افزایش قد

[sbu_post_image]

زنان و مردان بسیاری در دنیا وجود دارند که هر کدام به نوعی با اندام خودشان مشکل دارند. خیلی‌ها اضافه وزن دارند و خیلی‌ها لاغر‌تر از آنچه باید به نظر می‌رسند. بدتر از وزن البته قد است که نمی‌شود به راحتی در آن تغییری داد. بعضی‌ها کوتاهند و دوست دارند بلند قد به نظر برسند و بعضی‌ها بلندند و گاهی از این موضوع نه تنها خوشحال نیستند که ناراحت هم هستند. بلند قدها گاهی دوست دارند کوتاه‌تر به نظر برسند و برعکس آنها کسانی که کوتاه‌اند آرزو می‌کنند ‌ای کاش کمی بلندتر بودند.

هرچند این روزها بحث وزن بیشتر از همه مطرح است اما نباید بی‌خیال از این مشکل هم گذشت؛ مشکلی که گاهی احساس اعتماد به نفس ما را تضعیف می‌کند چرا که با خودمان فکر می‌کنیم «نه… خدای من همه یک جور دیگر مرا نگاه می‌کنند» اما از آنجایی که برای هر قفلی کلیدی هست و برای هر مشکلی راه‌حلی؛ برای افزایش قد هم می‌توان به دنبال راه‌حل بود اما چگونه؟! راه حل کوتاهی قد انتخاب لباس‌های مناسب است؛ لباس‌هایی که می‌توانند عیب بدن ما را بپوشانند.

کسانی که از بلندی قد خودشان ناراضی هستند؛ آن هم در این راستا که «ما قدمان کوتاه است» خب جای نگرانی نیست چون خوشبختانه برای مشکل شما راه‌حل‌های بیشتر و پیشنهاد‌های بیشتری وجود دارد. اگر شما بلند قد نیستید ولی میخواهید بلندتر دیده شوید چند ترفند ساده را دراینجا برای شما بیان می کنیم.

نکاتی برای بلند تر دیده شدن با لباس های مناسب

  • افرادی که کوتاهند و البته لاغر، بهتر است به طور كلی لباس‌هایی بپوشند که تنگ و چسبان نباشند چرا که این لباس‌ها آنها را لاغرتر و البته کوتاه‌تر نشان می‌دهند. پوشیدن بلوز و شلوار آزاد که رنگ روشنی هم دارند برای این افراد مناسب‌تر است تا لباس‌های تنگ و چسبان و تیره. این توصیه جنسیت ندارد و هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند.
  • ترکیب کردن رنگ‌ها. به طور كلی بیشتر عدم تناسب‌ها را می‌توان با یک ترکیب رنگی مناسب رفع کرد اما فراموش نکنید که در حالت کلی رنگ‌های تیره شما را بلند‌تر نشان می‌دهند و رنگ‌های روشن کمی کوتاه‌تر.
  • خط‌های افقی را فراموش کنید. پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌ها و خط‌های افقی شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند و اگر اضافه وزن داشته باشید که مشکلتان را دو چندان می‌کنند پس حسابی حواستان هنگام خرید و انتخاب لباس جمع باشد.
  • به غیر از اینکه پوشیدن کفش پاشنه بلند می‌تواند به شما کمک کند باید بدانید پوشیدن کفش‌هایی که ساق دارند هم می‌توانند مقدار زیادی تاثیرگذار باشند.
  • مواظب ژاکت‌های کشباف و کاورهای ورزشی که معمولا دکمه‌ای هم هستند باشید چرا که این لباس‌ها باعث می‌شوند بالا تنه شما کوتاه‌تر به نظر برسد حتی اگر جزو افرادی نباشید که بالا تنه کوتاهی دارند. خصوصا اگر این پوشش‌ها از نوع کوتاه هستند و تا بالای کپل شما را می‌پوشانند. اگر هم می‌خواهید از این نوع پوشش استفاده کنید نوع بلندترش را انتخاب کنید که تا پایین باسن شما بیاید تا شما باز هم قدتان بلند‌تر به نظر بیاید. در ضمن اگر سردتان نیست دکمه و زیپ لباس را نبندید چون این کار باز هم شما را جمع و جور‌تر نشان می‌دهد.
  • لباس‌هایی که دو یقه روی هم دارند نپوشید. به طور كلی سعی کنید ضخامت لباستان خیلی زیاد نشود و اگر هم مجبورید که دو لباس روی هم بپوشید. یقه یکی را حتما ببندید. این نوع پوشش می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند.
  • اگر می‌خواهید ژاکت بپوشید خیلی بهتر است که رنگ ژاکت تان با رنگ شلوارتان متفاوت باشد. ژاکت تان هم اگر خط‌های عمودی داشته باشد خیلی بهتر است.
  • حواستان خیلی جمع شلوارهای کوتاه باشد چرا که این شلوارها به شدت قد شما را زیر سوال می‌برند.
  • یقه‌های تی شکل و یقه هفت بسیار مناسب‌تر هستند برای این گروه در حالی که یقه اسکی می‌تواند نقش برعکسی داشته باشد و شما را کوتاه که نه اما کوتاه‌تر نشان بدهد.

مدل موهای شما نیز می تواند شما را بلند کند. حجیم کردن مو و گذاشتن تاج و امثال آن شما را بلندت از آنچه هستید نشان میدهد.

کوتاهی قد در بسیاری از افراد می تواند منجر به عدم اعتماد به نفس برای بسیاری از افراد منجر شود. با این حال، شما همیشه باید در ذهن داشته باشید ، که قد خودرا کوتاه تر از حد معمول نشان ندهید تا اعتماد بنفستان بالاتر رود. بلندی قد نشانگر سبک شخصیتی شماست.

آشنایی با انواع روش های افزایش قد (کلیک کنید)

منبع: دانشنامه سلامت. ایران سلامت

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره