نشانه های انزال زودرس

[sbu_post_image]

هرچند تعریف دقیق زود انزالی تقریبا ممکن نیست اما پزشکان انزالی را انزال زودرس می گویند، که قبل از آن زمانیکه هردو طرفین رابطه جنسی می خواهند، رخ دهد. در یک دسته بندی دیگر انزال زودرس به انزالی گفته می شود که بین 1 تا 3 دقیقه از شروع رابطه جنسی رخ دهد. پزشکان نشانه های انزال زودرس را به دو دسته، مادام العمری (اولیه) و اکتسابی (ثانویه) تقسیم می کنند.

دلیل قطعی و دقیق انزال زودرس هنوز معلوم نیست، زمانی پزشکان انزال زودرس را ناشی از مشکلات روانی و ذهنی می دانستند، اما امروزه ثابت شده که این مشکل ترکیبی از عوامل روانی و جسمی می‌باشد.

دیر انزالی که گاهی اوقات آن را “اختلال در انزال” نیز می‌نامند، زمانی پدید می‌آید که مردان باوجود تجربه یک دوره طولانی تحریک جنسی (معمولاً 30 دقیقه یا بیشتر)، قادر به رسیدن اوج لذت جنسی (ارگاسم) نیستند. ممکن است برخی مردان اصلاً انزالی نداشته باشند. گاهی اوقات دیر انزالی در مردان موقتی است و می‌تواند برای هر فردی رخ دهد و گاهی هم ممکن است به صورت دائمی اتفاق می‌افتد.

علل روانی زود انزالی

  • اختلال نعوظ، مردانی که درمورد داشتن و یا حفظ نعوظ نگرانند، ممکن است برای اینکه نعوظشان از بین نرود علاقه به ارضا و انزال زودتر داشته باشند.(اطلاعات در باره اختلال نعوظ در اینجا)
  • اضطراب و نگرانی، اکثر مردانی که دچار زود انزالی هستند، اضطراب و نگرانی هم آزارشان می دهد، که این اضطراب بدلیل عملکرد جنسیشان و یا مسائل دیگر باشد.
  • افسردگی
  • توقعات غیر منطقی جنسی از خود
  • مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر

علایم و نشانه های زودانزالی

نشانه انزال زودرس اولیه شامل:

  • انزالی که همیشه حداکثر یک دقیقه بعد از ورود به واژن (مهبل) رخ می دهد.
  • ناتوانی در به تاخیر انداختن انزال در تقریبا همه انزال ها.
  • اثرات منفی بر شخص، مانند استرس، ناامیدی و یا دوری از رابطه جنسی.

نشانه های انزال زودرس ثانویه یا اکتسابی هم عموما در موارد بالا شبیه است، اما یک تفاوت کلیدی با انزال زودرس اولیه دارد:

انزال زودرس ثانویه زمانی است که در گذشته انزال رضایت بخش و دلخواه داشته اید ولی هم اکنون قادر به کنترل انزال خود نیستید.

درمان انزال زودرس

گزینه‌های درمان زود انزالی معمولا ترکیبی از درمان‌ها را شامل می‌شود که اغلب عبارتند از: درمان‌های جنسی، دارو درمانی و روان شناسی جنسی.

در درمان‌های جنسی انزال زودس، پزشک معمولا از مراحل مختلف درمانی استفاده می‌کند که فرد باید با نشانه های انزال زودرس و مراجعه به پزشک و یادگیری این مراحل، در طول برقراری رابطه آنها را انجام دهد تا به مرور زودانزالی وی برطرف شود. این درمان معمولا از چندساعت پیش از شروع رابطه آغاز می‌شود تا فرد بتواند انزال را تا حد امکان به تأخیر بیندازد. این مراحل باید طبق دستور پزشک انجام شود. با تداوم این روند درمانی، فرد به مرور توانایی لازم را برای انزال بموقع در طول رابطه به‌دست می‌آورد و زوجین می‌توانند لذت جنسی را با هم تجربه کنند.

برای آشنایی با ” درمان انزال زودرس ” بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: راستینه. جام جم سرا

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره