مشکلات پرکاری تیروئید

[sbu_post_image]

پرکاری تیروئید و مشکلات مربوط به آن

مشکلات مربوط به پوست، مو و ناخن پرکاری تیروئید

شما ممکن است احساس کنید تمام بدنتان می خارد، در افرادی که دچار بیماری گریوز هستند همان گونه که در قبل نیز اشاره شد بخش هایی از قسمت های پایین پا قرمز شده و خارش پیدا می کند. ممکن است موهای شما نازک تر و نرم تر از حالت معمول شده و به خوبی حالت نگیرد. ناخن های شما ممکن است شکننده شده و تا اندازه ای زشت شوند.

مشکلات چشمی پرکاری تیروئید

بیماران مبتلا به گریوز اغلب دچار مشکلات چشمی می شوند. از جمله این مشکلات وجود آب اضافی در چشم می باشد که به وسیله ی باد و نور شدید بدتر می شود و نیز احساس درد در چشم به گونه ای که بیمار احساس می کند که سنگ ریزه ای در چشمش فرورفته است و نیز ممکن است بیمار دچار دوبینی یا تاری دید شود. بسیاری از بیماران از بیرون زدگی غیر طبیعی چشمانشان دچار اضطراب و ناراحتی می شوند.

پرکاری تیروئید و زودرنجی

این حالت اغلب در پرکاری تیروئید زنان جوان رخ می دهد. شما ممکن است به شدت در تأمین نیازها و مراقبت از کودکان عاجز شوید، مرتب از کوره در بروید و متوجه شوید که به طور غیر طبیعی در برابر انتقادات حساس شده اید و بدون هیچ دلیل واضحی شروع به گریه کردن کنید. همچنین ممکن است تمرکز خود را از دست بدهید که این امر تأثیر منفی در انجام امور مربوط به مدرسه، دانشگاه یا محل کار شما خواهد داشت.

تغییر حرکت روده در پرکاری تیروئید

دفعات حرکت روده ها در پرکاری تیروئید افزایش می یابد به گونه ای که باعث می شود روزانه دو یا سه بار مدفوع نرم تر از حالت نرمال از شما دفع شود. در مواردی بیمار پرکاری تیروئید دچار اسهال هم می شود.

قاعدگی نامنظم در پرکاری تیروئید

دوره های قاعدگی در پرکاری تیروئید ممکن است نامنظم یا خفیف باشد یا حتی امکان دارد متوقف شود. تا زمانی که پرکاری تیروئید به درستی درمان نشود حاملگی ممکن است مشکل باشد.

آشنایی با روش درمان پرکاری تیروئید (کلیک کنید)

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره