مزایای لیزر موهای زائد

32920.4b5f0b856b58fa81d0b8b04ccc6d578f

موهای زائد یکی از شایعترین علل مراجعه افراد به کلینیک های پوست و لیـزر مـی باشـد. روش هـای سنـتی تاثیری در از بین بردن فولیکول مو ندارد. بنابراین استفاده از کرم های مو بر، اپیلاسـیون، اپی لیدی، تراشیدن، بند انداختن یا روشهای دیگر موجب بازگشت موهای ناخواسته به همان تعداد ، ضخامت و رنگ قبلی می شوند.

آناژن (مرحله رشد): طـی آن مــو دارای حداکــثر ضـخــامت و رنگ است . در این مرحـله اشـعه لیزر بیشــترین اثر تخریبـــی را روی فولیـکول مو دارد .

کاتاژن (مرحله توقف رشد):ضـخـامت فولیـکول رشــد یافـــته کاهش می یابد و از پیاز مو که مسئول تغذیه رسانی آن است جدا می شود.

تلوژن (مرحله استراحت ): در این مرحلـه تمام فعـالیتها ی رشـد متوقف می شود . در نواحـی مختلف بدن مـدت این دوره تفـاوت دارد . مرحله تلوژن در مـوی سر به مدت تقـریباً ۱۰۰ روز و دیگـر نواحی بدن تا ۶ ماه طول می کشد .

لیزر الکساندرایت سریعترین ، موثرترین و کم خطرترین لیزر موجود در دنـیا بـرای درمان موهای زائد به شمار می رود . در یک زمان بسیار کوتاه (در حد هـزارم ثانیــه ) از مزایای این است که نور لیزر با شدت بالا  به پوست تابیده و همزمان دهها فولیکول مو را تخریب می کنـد، اغلب موهای زائد تخریب شده از سطح پوست پاک می شوند و مابقی در عرض ۱ تا ۲ هفته خودبخود ریزش پیدا می کنند .

تعداد جلسات لیزر موهای زائد: حداقل ۴ و حداکثر ۸جلسه

فاصله جلسات : هر ۴ تا ۸ هفته یک بار

اولین اثر لیزر برروی موهای زائد دو هفته بعد از لیزر درمانی است پس در دو هفته اول لیزر مراجعه کننده هیچ اثری را نمی بیند ، بعد از دو هفته مو های لیزر شده سست شده و می ریزد.

در فواصل جلسات لیزر درمانی توصیه می‌شود که موها صرفاً تراشیده شده و یا از موبر استفاده گردد. توصیه اکید آن است که در این فاصله از کندن موها، بند انداختن واپیلاسیون خودداری شود.

مزایای لیزر موهای زائد

– برخی مزایای لیزر مو نسبت به روش های سنتی از بین بردن موهای زائد عبارتند از :

– کاهش موی دائمی در انواع رنگ پوست با ایجاد ناراحتی اندک

– کاهش چشمگیر درد در لیزرهای نسل جدید نسبت به روش های سنتی

– کاهش هزینه ها نسبت به اپیلاسیون و سایر روش های غیر دائمی

– می تواند برای درمان موهای زائد در حال رشد نیز استفاده می گردد .

– لیزرهای نسل جدید تا ۱۰ برابر سریعتر از لیزرهای سنتی برداشتن مو عمل می کند .

مراقبت های لیزر درمانی

در فواصل جلسات لیزر درمانی برای جلوگیری از هرگونه تغییر رنگ پوست (پررنگی و کم‌رنگی) باید از آفتاب پرهیز نمود. اجتناب از آفتاب در زمان قبل و بعد از درمان از تحریک ملانوسیت‌ها و به دنبال آن از تغییرات رنگی پوست جلوگیری می‌کند. لذا پیشنهاد می‌شود که افراد از ۴ تا ۶ هفته قبل و نیز بعد از درمان با لیزر، از نور آفتاب دوری نموده، از ضد آفتاب‌ها بطور منظم و مستمر استفاده نمایند.

امروزه از چهار نوع لیزر ND:YAG ، Diode، IPL و Alexandrite برای برطرف کردن موهای اضافه استفاده می شود. ازآنجا که کاربرد غلط لیزر توسط افراد غیر متخصص می تواند خطراتی به دنبال داشته باشد لازم است که لیزر موهای زائد تنها توسط متخصصین پوست و مو و در مراکز درمانی مجهر صورت پذیرد .

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره