قرص های افزایش قد

[sbu_post_image]

افزایش قد بدن در حقیقت بخشی از روند رشد استخوان هاست . استخوان برای رشد، نیاز مبرم به عناصری مثل کلسیم، منیزیم، روی و پروتئین دارد که کمبود این عنصرها موجب توقف رشد حتی پوکی استخوان می شود.

عمل جراحی افزایش قد علاوه بر هزینه های بالا بسیار خطرناک است و حتی ممکن است موجب فلج شدن فرد شود . مصرف قرص های افزایش قد موجب افزایش قد و در سنین بالاتر موجب جلوگیری از پوکی استخوان و جلوگیری از کوتاهی قد می شود.

این قرص ها باعث استحکام استخوان، بهبود ماهیچه، ترمیم زخم، کمک به سیستم عصبی،‌ تنظیم فشار خون و تولید انرژی می شود. این داروهای افزایش قد دارای کلسیم هستند که مهمترین و اولین ماده برای قوی کردن استخوان ها است. همچنین بدن از کلسیم برای کمک به انقباض ماهیچه ها و بهبود سیستم عصبی و نخاعی استفاده می کند که این کلسیم را از استخوان دریافت می نماید.

کلسیم و منیزیم نقش اساسی را در ساختار مواد معدنی استخوان ایفا می کنند. روی نیز برای تقسیم شدن و رشد سلول ها و افزایش قد ضروری است. کلسیم و منیزم به همراه هم در بدن واکنش می دهند و منیزیم به جذب کلسیم در استخوان کمک می کند. روی باعث فشرده تر و سفت تر شدن بافت استخوان می شود و ایمنی بدن را افزایش می دهد و کلسیم نیز عملکرد قلب، کلیه، تنفس را طبیعی کرده و باعث انعقاد خون می شود. این مواد معدنی در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق غذاها و مکمل های غذایی افزایش قد وارد بدن شوند.

رژیم غذایی سالم و مغذی و سرشار از میوه و سبزیجات که تغذیه مناسب برای افزایش قد محسوب می شوند، را یکی از راه های تامین مواد معدنی برای افزایش قد است. در ادامه شما را با نقش تغذیه در افزایش قد آشنا می کنیم:

  • از کافئین و نوشیدنی های مشابه آن پرهیز کنید،البته کافئین باعث کند شدن رشد بدن نخواهد شد اما فقط خواب شما را مختل خواهد کرد واین توصیه صرفا به همین دلیل می باشد.
  • از خوردن شکلات هم به علت داشتن کافئین ، پرهیز نمایید.
  • سعی کنید کاملا صاف بایستید و در ضمن ورزش های افزایش قد را فراموش نکنید و از انجام صحیح حرکات ورزشی ،مطمئن شوید.
  • روی سطحی که کمی از حد معمول سفت تر است ،بدون بالش بخوابید.همیشه سعی کنید در حالت صاف ،خوابیده و استراحت نمایید.
  • زیاد آب بنوشید.
  • کلسیم موجود در شیر ،به رشد بدن بسیار کمک میکند.بنابراین شیر را در فهرست غذایی روزانه خود حتما در نظر بگیرید.

منبع: دانشنامه سلامت. جم

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره