post_image

یک برنامه غذایی مناسب برای افزایش قد گنجاندن مواد قندی به میزان ۵۰ درصد، چربی ها به میزان ۳۰ درصد و پروتئین ها به میزان ۲۰ درصد در هر روز در سبدغذایی است.

به دانش آموزان باید مواد غذایی مناسبی برسد و در دوره ای که در سن رشد هستند باید از تغذیه مناسب برخوردار باشند. همچنین کودکان باید از همه گروه های غذایی شامل لبنیات، مواد پروتئینی، گوشت، حبوبات، غلات، سبزی ها و میوه ها استفاده کنند. با این حال والدین نباید در خوردن مواد غذایی اصرار کنند زیرا حجم معده بچه ها کوچک است و موجب بی اشتهایی آنان می شود.

تغذیه مناسب برای افزایش قد کودکان

رژیم غذایی در تقویت بدن و رشد تاثیر بسزایی دارد. نقش ویتامین ها و مواد معدنی در این میان پررنگ است. ویتامین A و ویتامین D و همچنین کلسیم در رشد بدن نقش مهمی دارند. ویتامین A بر سوخت وساز استخوان ها تأثیر می گذارد. این ویتامین را می توان از راه مصرف سبزیجاتی مانند هویج، اسفناج و کلم بروکلی به دست آورد. ویتامین A همچنین از طریق مصرف گوشت، مرغ و ماهی هم به دست می آید.

از سوی دیگر، ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می کند و همه می دانیم برای داشتن استخوان سالم کلسیم ماده ای بسیار مهم است. برای این که به اندازه کافی از ویتامین D برخوردار باشیم نباید از نور خورشید غافل شویم. اشعه خورشید کمک می کند بدن ما ویتامین D تولید کند.

شکل خوابیدن ما نیز در ظاهر بدنمان تاثیر می گذارد. نکته اول این که حداقل هشت ساعت در شبانه روز بخوابید. از سوی دیگر، شکل قرار گرفتن ما هنگام خواب هم مهم است. وضع نامناسب بدن هنگام خواب سبب می شود ستون فقرات خمیده شود. برای این که بدنتان هنگام خواب شکل مناسبی به خود بگیرد، می توانید یک بالش کوچک زیر گردن و بالشی کمی بزرگ تر زیر زانوها قرار دهید. این کار سبب می شود بدن در حالت متعادل قرار گیرد، ستون فقرات آرام تر شود و ماهیچه های پشت کشیده شوند. اگر روی یکی از پهلوهایتان می خوابید، بهتر است زانوهایتان را خم کنید و یک بالش بین زانوها قرار دهید.

منبع: تبیان زنجان. ایران گراند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره