عمل زیبایی بینی

عمل جراحی بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان ایرانی محسوب می شود که اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده ، اما در صورتی که رینوپلاستی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از قبیل قوز بینی، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کند. بنابراین اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و تغییری اساسی در ظاهر خود به وجود آورید، پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی توصیه های زیر را جدی بگیرید.

آیا واقعا به جراحی نیاز دارید؟

افرادی که قصد انجام عمل کوچک کردن بینی را دارند باید نکاتی را رعایت کنند. نکته اساسی این است که متقاضیان جراحی زیبایی باید در تصمیم‌گیری خود دقت و تأمل کنند. در کشور ما بیش از ۵۰درصد متقاضیان جراحی پلاستیک بینی نیازی به جراحی ندارند. جراح پلاستیک صورت و بینی با بررسی و معاینات دقیق باید بیماری را برای جراحی انتخاب کند که عمل جراحی به صلاحش باشد. در واقع، این جراح است که باید بیمار را توجیه کند که آیا جراحی کمکی به زیبایی چهره او می‌کند یا خیر، چرا که امروزه تعداد قابل توجهی از متقاضیان جراحی پلاستیک بینی، در عمل نیازی به جراحی پلاستیک ندارند.

آیا بر روی بینی که دچار مشکلات تنفسی از راه بینی است، می توان جراحی پلاستیک بینی انجام داد؟

مشکلات تنفسی روی بینی و عمل جراحی پلاستیک بینی: در صورتی که پیش از جراحی، در حین عمل و پس از جراحی، تمامی شرایط لازم برای حفظ سلامت بینی از نظر تنفسی مورد توجه قرار گیرد، می توان حتی دراین حالات اقدام به جراحی بینی نمود. البته در این حالت جراح با مشکلات زیادی درعمل مواجه است که با تسلط خود بر مشکلات داخل بینی باید بتواند بر آنها فائق آید.

chin-surgery-atlanta

 نکات مورد توجه برای قبل ازعمل

لازم است بیماران گرامی صبح راس ساعت مقرر به کلینیک مراجعه نمایند و حتما ، حداقل شش ساعت قبل از مراجعه به کلینیک به طور کامل ناشتا باشند .

همراه داشتن مدارک بستری و یک نفر همراه برای بیماران گرامی الزامیست .

لازم است خانم ها بدون آرایش، زیور آلات و لاک ناخن بوده و آقایان بدون ریش باشند .

درصورتی که شب قبل از عمل جراحی بینی دچار بدخوابی شدید میتوانید یک عدد قرص آلپرازولام۰٫۵ میل کنید تا راحت بخوابید و استرس نداشته باشید .

 نکات مورد توجه برای بعد ازعمل جراحی

در جراحی زیبایی بینی ، پس از اتمام عمل بیمار به صورت کاملا هوشیار بوده و مشکل خاصی نخواهد داشت و تا حدود سه الی چهار ساعت بعد از عمل مرخص میشود .

بالا نگهداشتن زیر سر، گذاشتن کمپرس سرد کنار بینی و زیر چشم تا حداقل ۱۲ساعت بعد از عمل جراحی، صحبت نکردن زیاد و انجام حرکت سنگین، از عوامل بسیار مهمی هستند که در صورت رعایت، بینی ورم بسیار کمتری خواهد کرد .

خوردن غذای نرم تا ۲۴ساعت توصیه میشود و بعد از آن غذای میکس و معمولی میل کنید و از مصرف خوراکی های بسیارسفت که نیاز به جویدن زیاد دارند مانند سیب، هویج و… به مدت یک هفته پرهیز نمایید .

نوشیدن آب میوه های طبیعی به مقدار زیاد توصیه میشود و مصرف داروهای تجویز شده برای شما از ۱۲ ساعت بعد از عمل الزامیست .

تامپون های قرار داده شده در داخل بینی بیمار معمولا قبل از ترخیص خارج میشود تا بتوانید از راه بینی تنفس داشته باشید، مگر در مواردی خاص .

البته یک ماه اول به دلیل داشتن ورم داخل بینی، کمی تنفس سختر از قبل خواهد بود که با شستشو بهتر میشود .

زمان مراجعه بیمار به مطب جهت باز کردن گچ بینی، بین پنج روز تا یک هفته بعد ازعمل میباشد که دراین مدت به گچ بینی نباید آب بزنید .

قبل از مراجعه به مطب جهت باز کردن پانسمان بینی، حتما دوش بگیرید تا گچ روی بینی کاملا شل شود .

(درصورت افتادن گچ زیر دوش، نگران نشوید) و سپس به مطب مراجعه فرمایید .

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره