عمل جراحی پر خطر افزایش قد

post_image

در دهه اخیر با انجام عملی بر روی افراد کوتاه قد، به طور مصنوعی طول استخوان‌های درازشان را افزایش می‌دهند، بدین ترتیب که یک برش ظریف روی استخوان ساق می‌دهند و دستگاهی از بیرون و بر روی استخوان ساق وصل می‌کنند. سپس بصورت منظم دستگاه را پیچانده و روزی یک میلی متر به قد اضافه می‌کنند. این عمل حدوداً ۴ سال است که در ایران انجام می‌شود و تعداد جوانانی که این عمل را انجام می‌دهند رو به افزایش است به طوری که در بین کشورهای همسایه بیشترین آمار عمل افزایش قد به ایران تعلق دارد. این عمل در حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد.

اگرچه امروزه از این عمل جراحی ارتوپدی برای بلند قد شدن در محافل نام برده می‌ شود، اما داستان این جراحی به همین سادگی هم نیست.

بدتر از کوتاهی قد، عمل جراحی افزایش قد یا همان افزایش طول استخوان‌ ها در طب ارتوپدی است که نزدیک به ۸۰ سال قدمت دارد. اما در کتاب‌ های تخصصی ارتوپدی که مرجع پزشکان متخصص به شمار می ‌آید و هیچ‌ گاه از آن به عنوان عمل زیبایی یاد نشده است، بلکه این جراحی جنبه درمانی دارد و در اصلاح ناهنجاری ‌های مادرزادی که طول یک اندام کوتاه‌ تر از دیگری است، یا عوارض ناشی از برخی شکستگی ‌ها یا صدمات مفصلی که سبب شده است که یک پا کوتاه ‌تر از دیگری شود، این جراحی انجام می ‌شود؛ اما متاسفانه امروزه بدون در نظر گرفتن عوارض و سختی‌ های این عمل جراحی پُر خطر، برخی افراد می ‌خواهند با این جراحی، قد خود را افزایش دهند که یک عمل جراحی زیبایی محسوب می ‌شود.

منبع: عصر ایران   و    آسمونی

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره