عمل جراحی بینی

آیا استانداردی برای زیبایی بینی وجود دارد؟

استاندارد زیبایی، یک مفهوم علمی است. برای به دست آوردن این استانداردها، چهرۀ افرادی را که اکثریت افراد جامعه آن ها را زیبا می دانستند را تجزیه و تحلیل نموده و نکاتی که صورتشان داشته یادداشت کرده و به نتایجی رسیده اند. زاویۀ بینی و لب، زاویۀ بینی و پیشانی، نسبت اندازۀ بینی با گونه ها، سایز بینی نسبت به صورت، به صورت اعداد مشخصی بیان شده و در قالب علم معرفی شده اند. در جراحی بینی سعی می کنیم چهرۀ فرد را به استانداردها نزدیک نماییم تا بعد از جراحی از نظر اکثریت افراد زیبا به نظر برسند.
آنالیز آماری زوایای بینی و صورت افرادی که توسط اکثریت افراد جامعه زیبا به نظر می رسند معیارهایی به دست جراحان زیبایی داده است که در تمام دنیا قابل قبول است و اگر جراح بر طبق استانداردها عمل نماید معمولاً رضایت فرد متقاضی جراحی و خانواده او و دوستان وی را به همراه دارد. با این وجود در علم جراحی پلاستیک سعی می شود تا حتی الامکان نظرات فرد مایل به جراحی بینی نیز در نظر گرفته شود و خواسته های او نیز تا جایی که با استانداردها منافاتی نداشته باشد لحاظ گردد.

در بینی استخوانی وجود قوز روی بینی گاها مشاهده میشود و می‌تواند یکی از ویژگی‌های خانوادگی و بر اثر عوامل ارثی باشد و یا بر اثر تروما (ضربه به بینی) ایجاد شده باشد. ممکن است بر اثر یک آسیبی که شخص اخیرا دیده است، قسمت پایینی بینی ضربه شدیدی خورده و صاف شده باشد و از قسمت بالای ضربه خورده در بینی، قوز ایجاد شده باشد و یا ممکن است بر اثر یک آسیب در دوران کودکی، مراکز رشد میکروسکوپی در استخوان و غضروف بینی دچار تغییراتی شده باشند و در نتیجه شکل بینی تغییر کرده باشد. در مواردی که قوز بینی، بر اثر عوامل ارثی است، برآمدگی بینی بیشتر شامل غضروف است تا استخوان.

چه افرادی به جراحی بینی نیاز دارند؟

معمولاً بهترین کاندیدا ها برای جراحی بینی افرادی هستند که بینی نامتقارن دارند و یا بخشی از بینی آن‌ ها شکل کلی بینی را خراب کرده است. افرادی که بینی بزرگ و بسیار پهن برای کوچک کردن بینی و یا بینی بسیار کوچک دارند معمولاً کاندیدای مناسبی برای بهبود شکل ظاهری بینی از طریق جراحی بینی هستند. افراد بسیاری هم خواهان عمل جراحی بینی استخوانی هستند.
دیگر افرادی که به جراحی بینی نیاز دارند بیمارانی هستند که دچار مشکلات ساختاری در بینی هستند. مشکلاتی که باعث می‌شود کیفیت زندگی کاهش پیدا کند.
معمولاً تصادف و یا وارد شدن ضربه به بینی از مهم‌ترین عوامل تغییر فرم بینی هستند. در اینگونه موارد نیز فرد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی می‌باشد.

سن مناسب عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) چیست؟

عمل زیبایی بینی در دختران از سن ۱۵سالگی و در پسران از سن ۱۷ سالگی به شرط رشد کامل استخوانی. در افراد مسن نیز که بافت‌های بینی دچار سستی و افتادگی شده‌اند این عمل موجب جوان تر به نظر رسیدن و بهبود تنفس می‌شود.

آیا شما فصل خاصی از سال را برای عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) توصیه می‌کنید؟

خیر. سرما و گرمای هوا در نتیجه عمل رینوپلاستی بی تأثیر است.

66-6936

بینی گوشتی به چه نوع بینی اطلاق می‌گردد؟

بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم و اسکلت غضروفی ضعیف می‌باشد. به واسطه فراوانی غدد مترشحه چربی پوست بینی این افراد ضخیم و چرب می‌باشد. در این موارد بهتر است با تقویت داربست غضروفی بینی، شکل مناسب به نوک بینی داده شود. بنابراین بسیاری از بینی‌های گوشتی در حقیقت به جای این که بافت زیاد داشته باشند، از داربست ضعیفی برخوردارند و با تقویت این داربست می‌توان این عیب را اصلاح نمود. دانش، تجربه و هنر جراح قادر است این تعادل و توازن ظریف را در جهت ایجاد نوک بینی طبیعی و با ثبات ایجاد نماید.

چگونه جراح بینی خود را انتخاب کنیم؟

به طور کلی انتخاب جراح بینی ، کار مشکلی است. به ویژه وقتی گزینه های پیش رو زیاد باشند. برخی انتخاب ها اهمیت خاصی نداشته و نیاز چندانی به تحقیق ندارند. اگر شما از لباسی که خریدید خوشتان نیامد، آن لباس را دیگر نمی پوشید. اگر رستورانی رفتید و غذایش خوب نبود دیگر آنجا نمی روید. اما اگربخواهید یک کالای چند میلیون تومانی بخرید، قاعدتاً قبل از خرید، تحقیق می کنید. مثلاً در اینترنت جستجو می کنید و در مورد آن کالا اطلاعاتی کسب می کنید. برخی انتخاب ها اما، انتخاب های حیاتی هستند. انتخاب هایی مثل انتخاب رشته تحصیلی یا انتخاب همسر سرنوشت زندگی شما را تعیین می کنند. برای اینگونه انتخاب ها، تحقیقات اینترنتی به تنهایی کافی نیست و شما باید به روش های مختلف، اطلاعات کسب کنید.
انتخاب جراح بینی نیز از انتخاب های حیاتی زندگی است. اگر عمل جراحی بینی شما رضایت بخش نبود، تا یک سال نمی توانید هیچ اقدامی انجام دهید. اگر دوبار عمل کردید و باز هم بینی شما زیبا نشد، برای بار سوم و چهارم، دیگر بعید است بتوانید جراحی زیبایی بینی موفقی داشته باشید. بنابراین در انتخاب جراح بینی باید بسیار دقت کنید.

عوارض جراحی زیبایی بینی

۱- کاهش حس بویایی
۲- خونریزی
۳- سوراخ شدن تیغه بینی
۴- کوچکی سوراخ‌های بینی
۵- عدم تقارن
۶- عفونت
۷- آسیب به بافت‌های عمقی
۸- کرختی پوست

بلافاصله پس از عمل جراحی زیبایی بینی، از بخیه برای نگه داشتن لبه‌های پوست در کنار یکدیگر استفاده می‌شود. به این ترتیب تا زمان بهبود لایه بالای پوست (اپیدرم)، بر روی زخم دلمه ایجاد خواهد شد. در صورتی که در این مدت از کرم‌های مخصوص بر روی جای زخم استفاده شود، نیازی به نگرانی خاص درباره جای عمل بینی نیست. این کرم‌ها امکان هوارسانی به زخم را فراهم کرده و فرآیند بهبود زخم را تسریع می‌کنند.

هزینه عمل زیبایی بینی ، در افراد مختلف متفاوت است؛ چرا که هر عمل به طور خاص برای یک نفر و بر اساس نیاز های زیبایی و عملکردی او، برنامه ریزی و انجام می شود. به این دلیل، مشاوره و ارزیابی با دکتر ، برای تخمین دقیق حداقل هزینه عمل بینی لازم است. در طول مشاوره ی اولیه، ما می توانیم هدف های زیبایی و سوابق پزشکی شما را بررسی کرده و بهترین و مناسب ترین روش عمل را برای شما انتخاب کنیم.

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره