طول آلت و مشکلات جنسی

[sbu_post_image]

بسیاری از مردان بویژه جوانان از بابت طول الت خود و مشکلات و مسائل ناشی از ان دچار نگرانی هستند. اما در بسیاری از این موارد نگرانی بی مورد است و اندازه الت انها کاملا در محدوده نرمال قرار دارد.

برای سنجش اندازه آلت تناسلی مردان معیارهای گوناگونی به کار می روند مانند طول الت در حالت نعوظ کامل یا بدون نعوظ و … اما معیاری که بیش از سایرین مورد تایید رفرنس های اورولوژی می باشد اندازه گیری طول الت در حالت کشیده با دست(Stretched Penile Length ) می باشد.

در حال حاضر به غیر از مواردی که آلت در چربی ریشه خود مخفی شده و میتوان با کاهش وزن و در برخی موارد برداشتن چربی های اضافه نسبت به افزایش طول در معرض دید آلت اقدام نمود روش صد در صد تایید شده برای دستیابی به اندازه استاندارد اندام تناسلی مردان  وجود ندارد و بسیاری از قرص ها, پمادها و اسپری هایی که برای این مساله در اینترنت, فروشگاه ها, شبکه های ماهواره ای و … تبلیغ می شوند جنبه تجاری دارند و اکثرا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشکی نمی باشند ضمن این که بسیاری از انها به صورت قاچاق وارد کشور میشوند. بنابراین کاربرد انها توصیه نمیشود و ممکن است علاوه بر این که اثر مثبتی نداشته باشند عوارضی را نیز برای بیمار ایجاد نمایند.

مشکلات جنسی ناشی از طول آلت تناسلی

بسیاری از افرادی که برای حل مشکلات جنسی خود به مراکز درمانی مراجعه می کنند، در واقع با مشکل چندانی مواجه نیستند و به دلیل تلقین بیش از حد دچار نگرانی شده و برای درمان اصرار دارند. به عنوان نمونه، اغلب جوانانی که از کوتاهی طول آلت تناسلی خود رنج می برند و ابراز نگرانی می کنند، دچار اشتباه و وسواس فکری شده اند و با معاینات پزشکی مشخص می شود که طبیعی هستند و مشکلی ندارند که در این بین تبلیغات ماهواره ای جهت بزرگ کردن آلت تاثیر زیادی در تلقین های اشتباه دارند. بنابراین باید تاکید کنم که ۹۰ درصد افرادی که از مشکل کوتاهی آلت رنج می برند، مشکل جنسی ندارند و در موارد نادری نیاز به مداخلات درمانی وجود دارد. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی نیست و اگر هم مشکلی وجود دارد باید با مراجعه به متخصص درمان ناتوانی های جنسی،درمان شود. لازم به ذکر است استفاده از داروها و وسایل ماهواره ای راهگشا نیست و حتی می تواند مشکل آفرین باشد.
در عین حال، یکی از مهم ترین اختلالات جنسی آقایان، سرعت انزال است که اغلب جنبه روحی روانی دارد و معمولا نیاز به بررسی های پزشکی پیچیده نیست اما گاهی روش های درمانی چند ماهی طول می کشد و بیماران نباید از این موضوع گله ای داشته باشند زیرا مشکل جنسی شان قابل درمان است.
این در حالی است که در بسیاری از خانم ها کاهش میل جنسی یا بی میلی جنسی و حتی مقاربت های دردناک به دلیل مشکلات روانی و نگرانی های نابه جا است و اگر متخصص زنان یا ماما تشخیص دهند که عفونت خاصی وجود ندارد یا هیچ مشکل پزشکی در دستگاه تناسلی فرد تشخیص داده نشود، با چند جلسه روان درمانی این مشکل جنسی خانم ها به راحتی درمان خواهد شد.

آشنایی با طول طبیعی آلت تناسلی (کلیک کنید)

منبع: دکتر صالحی. سلامت زنان

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره