سوما و انسولین در افزایش حجم عضله

 

post_image

سوماتروپین به عنوان یک مکمل انتخابی خوب برای خیلی از ورزشکاران حرفه ای در سال های اخیر می باشد . این دارو ، هورمون رشد دارای منفعت هایی همچون بهبود فعالیت مغز و عملکرد آن عاملی برای تقویت بافت های ارتباطی که صدمات احتمالی را کاهش می دهند ، می باشد .

در تزریق های موضعی این دارو، در هر قسمت از بدن که می توان سرنگ را به زیر پوست فرستاد می توان این هورمون را تزریق کرد. پوست خود را وشگون بگیرید و آن را به سمت خارج بکشید و سپس سر سوزن را به زیر این لایه از پوست هدایت کنید. توجه کنید که اگر این هورمون را به درون بافت های چربی تزریق کنید در جذب و اثر کردن آن تاخیر رخ خواهد داد و با این حال توجه داشته باشید که آن را به صورت عمقی و در درون بافت عضلاتی هم تزریق نکنید. این مسئله در مورد تزریق های موضعی صادق است وگرنه این دارو را به صورت عضلانی هم می توان تزریق نمود!

این دارو معمولا در پرورش اندام به صورت موضعی تزریق می شود و چربی های موجود در ناحیه تزریق را نیز به راحتی از بین می برد و موضوع را این چنین نیز می توان توضیح داد که این دارو را می توان به صورت موضعی و در محلی که قرار است چربی سوزی در آن ناحیه انجام شود تزریق نمود.

بسیاری از ورزشکاران این دارو را در حوالی شکم و ناف تزریق می کنند چون این ناحیه اصلی ترین محل تجمع چربی در بدن است ولی از این دارو در دیگر نقاط بدن نیز می توان استفاده کرد.

 منبع: مهران زرگریدکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *