post_image

یکی از مشکلات جدی که ممکن است بیضه ها را درگیر کند، سرطان بیضه می باشد.

بیضه خود را نشان می دهد. اغلب یک طرفه است اما گاهی ممکن است دوطرفه باشد. سرطان بیضه شایعترین بدخیمی در مردان ۲۰ تا ۳۵ ساله است اما ممکن است در هر سنی دیده شود.

سرطان بیضه در بیضه های نزول نکرده

در برخی افراد که بیضه انها پایین نیامده و در محل طبیعی خود قرار نگرفته است خطر ابتلا به سرطان بیضه بیشتر از افراد عادی است. این خطر حتی پس از جراحی همچنان باقی می ماند. ولی جراحی و پایین اوردن بیضه باعث میگردد که اگر بیضه دچار سرطان شد زودتر و در زمانی که قابل درمان است تشخیص داده شود. شایعترین علامت بیماران بزرگ شدن و سفتی بیضه بدون درد بیضه یا لمس توده ای سفت در بیضه می باشد. بیضه مبتلا معمولا به تدریج بزرگ شده و بیمار در بیضه احساس سنگینی می کند.

آقایان باید هوشیار باشند و در صورت بروز بیضه درد  و یا هر گونه تغییری در ناحیه بیضه های خود به پزشک مراجعه کنند.

آقایان باید در نظر داشته باشند که بیضه ها، به دلیل داشتن ساختار های لوله ای شکل و عروق خونی فراوان، به طور طبیعی توده هایی دارند و این ساختار طبیعی را نباید با ناراحتی بیضه و توده های سرطانی اشتباه گرفت.

در صورتی که به طبیعی بودن این توده ها و یا احیانا سرطانی بودن آنها شک کردید، به پزشک مراجعه کنید. پزشک متخصص با سونوگرافی از بیضه ها، درون بیضه ها را مشاهده می کند و وجود و یا عدم توده را به شما می گوید.

منبع: تبیان         دکتر صالحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره