رژیم درمانی در چاقی

نیمی از مردم جهان از اضافه وزن رنج می برند،این در حالی است که شایعترین ابتلا به دیابت چاقی است.در این مرکز با تلفیق درمان طبی و دارو درمانی همراه با رژیم درمانی ،رسیدن بر وزن ایده آل و تناسب اندام را با همکاری شما مخاطب عزیز تضمین می کنیم.با داشتن وزنی متناسب و ایده آل سلامت جسم و روح خود را بیمه کنیم

چاقی  همانند سایه با ما و کودکانمان حرکت میکند

چاقی ، بیش از یک احساس نگرانی و ناخوشایندی در حیطه زیبایی است. صرف نظر از نوع نگاه ما به چاقی بعنوان یک بیماری یا تنها بعنوان یک عامل خطر ، افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی با طیف وسیعی از بیماریها و عوارض حاصله روبرو هستند که نیازمند اقدامات تشخیصی و درمانی دقیق و مبتنی بر شواهد علمی خواهند بود. تاثیر چاقی بر فعالیت های اجتماعی و شغلی و بطور کلی کیفیت زندگی نیز به نوبه خود بار اقتصادی – اجتماعی آن را می افزاید بطوریکه بیش از ۱۰ درصد هزینه های بهداشتی-درمانی را عوارض مستقیم و غیر مستقیم چاقی به خود اختصاص می دهد.

امروزه چاقی بعنوان یک معضل اصلی نظام سلامت به موازات دیابت قندی، اپیدمی دو قلوی قرن بیست و یکم نام گرفته اند. بطوریکه طی سه دهه گذشته شیوع چاقی در دنیا به دو برابر افزایش یافته است. ۶۵ درصد جمعیت جهان در کشورهایی زندگی می کنند که افزایش وزن و چاقی بیش از کم  وزنی باعث مرگ و میر می گردند. سالانه حدود ۸/۲ میلیون نفر از افراد بالغ دنیا بعلت چاقی دچار مرگ و میر می شوند. بعلاوه ۴۴ درصد   بار دیابت ، ۲۳ درصد بار بیماریهای ایسکمیک قلب و بین ۷ تا ۴۱ درصد بار برخی از سرطان ها به اضافه وزن و چاقی نسبت داده می شود.

افزایش روند چاقی در کودکان و نو جوانان نیز از نگرانی های ویژه سلامت جامعه محسوب می گردد. شیوع اضافه وزن و چاقی در جمعیت بالای ۲۰ سال ایران ۵۰ تا ۷۰ درصد بوده و در شهر تهران ۵۰ درصد افراد اضافه وزن داشته و ۱۵ تا ۲۰ درصد در مرز چاقی قرار می گیرند.

چاقی نتیجه یک واکنش پیچیده بین استعداد ژنتیکی محیط زیست و عوامل رفتاری در یک فرد است. عدم داشتن الگوی تغذیه ای صحیح که به سبب آن باعث مصرف غذا های پر کالری توسط کودکان وسایر افراد جامعه میگردد و همچمین داشتن یک زندگی کم تحرک مهمترین عامل اپیدمی چاقی در ایران و حتی در دنیا می باشد. با این وجود بروز و استمرار چاقی چند علیتی بوده و مداخلات غیر کاربردی برای پیشگیری و درمان آن امیدوار کننده نیستند.  آگاهی والدین و سایر افراد پر خطر نظیر کودکان،مادران باردار و شیرده ، افراد دارای مشاغل بدون تحرک  ، بانوان دارای اختلالات تیروییدی جهت پی بردن به عوامل زمینه ساز ، بروز و استمرار چاقی و شناخت هر چه بیشتر بیماریزایی و مداخلات درمانی مرتبط با  چاقی و ارائه راهکار های درمانی مناسب و اصلاح رفتارها و فراهم نمودن زمینه های سبک سالم شیوه زندگی بخصوص در کودکان و نو جوانان تاثیرات قابل توجه ای در پیشگیری از بروز چاقی  ، بیماریهای تیروییدی , دیابت ،فشار خون، تناسب اندام ، تنبلی تخمدان و ….. و روند رو به افزایش آن در کشور فراهم می سازد.

 کیلینیک فوق تخصصی تغذیه و رژیم در مانی  (یکی از ۱۳ کیلینیک آماده ارائه خدمات درمانی) این مرکز فوق تخصصی غدد ، متابولیسم  و رشد کمک قابل ملاحظه ای در راستای مهار چاقی و پیشگیری از بهم خوردگی  تناسب اندام و همچنین سایر بیماری های ناشی از چاقی خواهد نمود.دکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *