post_image

روش درمانی که به طور معمول برای بیماران متیل مالونیک اسیدمی (MMA) پیشنهاد می‌شود، ذکر شده است:

دارو درمانی متیل مالونیک اسیدمی

روش اصلی درمان، در کودکانی که به درمان با ویتامین B12 پاسخ می‌دهند، تزریق ویتامین B12 به صورت هیدروکسی کوبالامین یا سیانو کوبالامین است. تزریق ویتامین B12 می‌تواند از بروز علایم بیماری در این افراد جلوگیری کند.
برای کودکان مبتلا به MMA استفاده از L-Carnitine می‌تواند مفید باشد. این دارو یک ماده طبیعی مفید است که به تولید انرژی در بدن کمک می‌کند. همچنین به بدن کمک می‌کند تا از مواد مضر رهایی یابد. پزشک به شما خواهد گفت که آیا کودک شما به آن نیازمند است، یا خیر. برخی آنتی بیوتیک های خوراکی می‌توانند به کاهش متیل مالونیک اسید در روده کمک کنند. پزشک به شما خواهد گفت که آیا کودکتان به آنتی بیوتیک خاصی نیاز دارد یا خیر.

تغذیه درمانی متیل مالونیک اسیدمی

یک برنامه غذایی با مقادیر کم اسیدهای آمینه لوسین، والین، متیونین و ترئونین و با حداقل مقدار پروتئین توصیه می‌شود. اغلب مواد غذایی موجود در رژیم، کربوهیدرات‌ها (نان، غلات، ماکارونی و میوه‌ها و سبزیجات و غیره) خواهد بود. کربوهیدرات‌ها انواع مختلفی از قندها را به بدن می‌دهند، که بدن این قندها را صرف تولید انرژی خواهد کرد. رژیم غذایی با کربوهیدرات زیاد و پروتئین کم می‌تواند از بحران متابولیکی جلوگیری کند.

غذاهایی که حاوی پروتئین بالا بوده و باید از رژیم حذف شده و یا مقدار آن محدود شوند شامل موارد زیر می‌شود.

  • شیر و ترکیبات لبنی، گوشت و مرغ، ماهی، تخم مرغ، سبزیجات خشک شده، باقلا خشک شده و مغزها (بادام، پسته، گردو و غیره).
  • بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مقدار کمی پروتئین دارند و می‌توانند به مقدار معینی استفاده شوند. تمام پروتئین را از رژیم غذایی کودک حذف نکنید. کودکان متیل مالونیک اسیدمی (MMA) به مقداری پروتئین برای رشد مناسب نیازمندند.
  • متخصص تغذیه، رژیم غذایی مناسب رشد کودک شما را طراحی خواهد نمود. کودک شما به این رژیم مناسب غذایی، در طول زندگی خود نیازمند خواهد بود. علاوه بر این رژیم غذایی کم پروتئین، ممکن است به کودک شما شیر خشک‌های خاص نیز تجویز شود. این شیر خشک‌ها، حاوی مقادیر مناسب پروتئین و دیگر مواد غذایی لازم برای رشد کودک خواهد بود. پزشکان به شما خواهند گفت که کدام شیر خشک و چه مقدار از آن برای کودک شما مناسب است.
  • همچنین غذاهای طبی همچون آرد های با پروتئین کم، ماکارونی و برنج ساخته شده‌اند که مناسب افراد MMA می‌باشند. متخصص تغذیه به شما خواهد گفت که چگونه می‌توانید از این غذاها در برنامه غذایی کودک استفاده کنید.

منبع: تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره