بسیاری از آقایان بر این باور هستند که هر چه آلت تناسلی بزرگتر باشد، همسرشان در هنگام نزدیکی لذت بیشتری می برد . در حالیکه این یک باور غلط است. آنچه در این زمینه نقش اصلی را دارد ، رفتار وشخصیت مرد و احساس متقابلی است که بین زن ومرد وجود دارد . هر ساله تعداد زیادی از آقایانی که گمان می کنند اندازه آلتشان کوچک است برای آشنایی با روش های بزرگ کردن آلت  به پزشک مراجعه می کنند . این اعمال شامل افزایش قطر آلت با تزریق ژل یا افزایش ظاهری طول با تخلیه چربی اطراف آلت هستند .

در اکثر آقایان اندازه استاندارد اندام تناسلی مردان در حالت خوابیده بین ۸ تا ۱۰٫۵ سانتی متر ودر حالت نعوظ بین ۱۲ تا ۱۵٫۵ سانتی متر است اما اگر انداره آلت در حالت نعوظ کمتر از ۷ سانتی متر یا در حالت خوابیده کمتر از ۴ سانتی متر باشد کاملا غیر طبیعی محسوب شده وسبب اشکال در هنگام نزدیکی می شود . به این اختلال میکروپنیس می گویند.

روش های غیر جراحی بزرگ کردن طول آلت

اخیرا توجه زیادی به روشهای غیر جراحی برای بزرگ کردن طول آلت جلب شده است. وسایلی به نام کشنده یا اکستندر (extender) در بازار موجود هستند که با قرار دادن آلت در حالت کشش به مدت چندین ساعت در روز سبب افزایش طول و بزرگ کردن آلت تناسلی مردان می شوند . این وسایل با نامهای تجاری مختلفی همچون لارجر باکس (Larger Box ) ، آندروپنیس (Andropenis) گلدن ارکت (Golden Erect) وغیره برای بزرگ کردن آلت تناسلی در دسترس می باشند .

استفاده از این وسایل بزرگ کردن الت تناسلی به مدت ۴تا ۶ ساعت در روز می تواند پس از ۴ تا ۶ ماه طول آلت را بین ۰٫۵ تا ۳ سانتی متر افزایش دهد .در سالهای اخیر تبلیغات وسیعی در خصوص ورزشهائی که سبب رفع کوتاهی الت تناسلی می شوند به راه افتاده . یکی از این ورزشها به این صورت انجام می شود که ابتدا آلت به مدت ۱۰-۵ دقیقه در حوله گرم پیچیده می شود . سپس انگشت شست وسبابه بصورت حلقه قاعده آلت را گرفته وبا فشار به سمت سر آن کشیده می شوند تا آلت را در حالت کشش قرار دهند . این حرکت چندین بار در روز تکرار می شود . برخلاف اکستندرها ، هیچ مطالعه معتبری موثر بودن این روش را ثابت نکرده است. در مجموع با توجه به مطالعات معتبر انجام شده، در بیمارانی که از اندازه آلت خود راضی نیستند استفاده از اکستندرها به عنوان خط اول درمان نقابل توصیه است . هر چند باید توجه داشت که استفاده از مزایای بزرگ کردن آلت تناسلی با این وسایل فقط طول آلت را افزایش می دهد و تاثیری بر قطر آن ندارد .

روش بزرگ کردن طول آلت از طریق تزریق ژل به تنه آلت . این روش یک وضعیت غیر طبیعی وآزار دهنده مانند خارش های شدید ایجاد میشود . گاهی ژل تزریق شده بعنوان بافت بیگانه توسط سیستم ایمنی بدن شناسایی میشود. موارد ابتلا به عفونت های عمیق پیش رونده نیز از عوارض احتمالی این روش برای افزایش کلفتی و قطر آلت است.

روش استفاده از هورمون برای افزایش طول آلت. در این روش طول آلت تناسلی به سرعت رشد خارق العاده ای میکند ولی به همان سرعت سایز افزوده شده بازگشته و عموما آلت کوچکتر از اندازه قبلی میشود . این روش عواقبی چون مشکلات روانی و عقیمی و تاس شدن و ریزش موی سر ، سرطان کبد و نارسایی کلیه را بدنبال داشته و حیات جنسی را به مخاطره می اندازد.

روش تجمیع خون غنی شده نیز یک از روش ها و سبک های بسیار کارآمد برای افزایش دائمی اندازه و بزرگی آلت در دو بعد قطر و کلفتی و طول آلت است که ضمن افزایش طول آلت تمامی مشکلات جنسی ناشی از طول آلت را درمان و رفع میکند . در این روش از مکمل بی نظیر پودر جنسینگ h-40 و روغن بیگر استفاده میشود . مکمل h-40 با غنی کردن خون و در اختیار قراردادن عناصر لازم برای تقویت جنسی و رشد آلت تناسلی و روغن بیگر با افزایش مقدار خون ورودی و تغذیه موضع جنسی کارکرد مورد انتظار را ایجاد میکند.

سوالات متداول


 دستگاه‌های تراکشن چگونه عمل می‌کنند؟ 

 هدف از استفاده از دستگاه‌های تراکشن این است که کشیدن بافت آلت تناسلی باعث افزایش طول آن شود. در این روش فرد یک عدد وزنه یا یک قالب کوچک کشنده را روی آلت تناسلی قرار می‌‌دهد تا به آرامی باعث افزایش طول آن شود. بر اساس شواهد علمی این دستگاه‌ها تنها روش معتبر برای افزایش طول آلت تناسلی هستند که بر اساس شواهد علمی ‌می‌توانند به فرد کمک کنند و نتایجی که از این روش به دست می‌‌آید کمتر از نتایج حاصل از جراحی نیست. در تحقیقات مختلف به بررسی تاثیرات دستگاه‌های تراکشن پرداخته شده است و نتایج متفاوتی به دست آمده است. برخی از این نتایج نشان داده که این دستگاه‌ها می‌توانند حدود ۱ تا ۳ سانتی متر با افزایش طول آلت تناسلی شوند. در اکثر این آزمایشات افراد شرکت کننده به مدت ۴ تا ۶ ساعت در طول روز از این دستگاه‌ها استفاده کرده ‌اند و در یک تحقیق دیگر از آنها خواسته شده که به مدت ۹ ساعت در طول روز از آن استفاده نمایند. محققان همچنین در حال بررسی استفاده از دستگاه‌های تراکشن قبل و بعد از جراحی آلت تناسلی هستند و می‌خواهند به این نتیجه برسند که آیا این دستگاه‌ها تاثیری در کسب نتایج مطلوب دارند یا خیر.

 آیا دستگاه‌های وکیوم تاثیری در بزرگ کردن آلت تناسلی دارند؟ 

 دستگاه وکیوم شامل یک لوله است که روی آلت تناسلی قرار می‌‌گیرد و با تخلیه هوا باعث ایجاد یک وکیوم می‌‌شود که خون را وارد آلت تناسلی می‌کند و باعث متورم شدن آن می‌شود. معمولاً افراد از دستگاه‌های وکیوم برای درمان اختلال نعوظ استفاده می‌کنند. هیچ‌گونه شواهد و مدارکی وجود ندارد که نشان دهد این دستگاه‌ها می‌توانند باعث افزایش طول آلت تناسلی شوند.

 آیا قرص و لوسیون تاثیری در بزرگ کردن آلت تناسلی دارند؟ 

 انواع مختلف قرص و لوسیون با این شعار که باعث بزرگ کردن آلت تناسلی می‌شوند به بازار عرضه شده اند. این محصولات حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی و ترکیبات گیاهی یا هورمونی هستند. هیچ‌ گونه شواهد و مدارکی وجود ندارد که نشان دهد قرص و لوسیون باعث بزرگ شدن آلت تناسلی می‌شود.

آیا جراحی آلت تناسلی تاثیری در بزرگ کردن آن دارد؟ 

 دو نوع عمل جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد. بزرگ کردن آلت تناسلی شامل تزریق سلول‌های چربی به درون آلت تناسلی است. این روش با برخی عوارض جانبی همراه است که برخی از این عوارض جانبی عبارتند از تورم و کج شدن آلت تناسلی. در صورتی که عوارض جانبی ایجاد شده شدید باشد تخلیه آلت تناسلی ضرورت خواهد یافت . یکی دیگر از روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی این است که سلول‌های چربی از سایر نقاط بدن به آلت تناسلی پیوند می‌شود. این روش با تهاجم کمتری همراه است و پس از ۱۲ ماه می‌تواند به طور متوسط  ۳۹/۲ تا ۶۵/۲ سانتی متر را به طول آلت تناسلی اضافه کنند اما این اندام طی مدت یک سال پس از عمل حدود ۲۰ تا ۸۰ درصد از حجم جدید خود را از دست می‌دهد به همین دلیل این افراد به چند عمل جراحی نیاز خواهند داشت تا نتایج مطلوب را به دست بیاورند. دومین نوع جراحی شامل آزادسازی رباط آلت تناسلی است این رباط، آلت تناسلی را به ناحیه شرمگاهی متصل می‌‌کند و در هنگام نعوظ از آلت تناسلی محافظت خواهد کرد. در صورتی که جراح به قطع کردن این رباط بپردازد زاویه آلت تناسلی تغییر خواهد کرد و این امر باعث می‌‌شود که طول آن افزایش پیدا کند. به طور متوسط این نوع عمل جراحی می‌‌تواند حدود ۱ تا ۳ سانتی متر طول آلت تناسلی را افزایش دهد اما معمولاً میزان رضایت مندی بیمار و شریک جنسی او پایین است. فقدان رباط  محافظت کننده آلت تناسلی در هنگام نعوظ باعث می‌شود که عمل دخول دشوار باشد.

 چه موقع انجام عمل جراحی پیشنهاد می‌شود؟

 معمولاً پزشک زمانی انجام عمل جراحی را پیشنهاد می‌کند که بیمار مشکل کوچک بودن بیش از حد آلت تناسلی را داشته باشد که در این حالت آلت تناسلی در هنگام نعوظ حدود ۸ سانتی متر کوتاه تر از حالت عادی است.

 دوران بهبود پس از جراحی چقدر است؟ 

 معمولاً دوران بهبود پس از جراحی افزایش طول آلت تناسلی به سرعت سپری می‌شود. محل پانکچر و تورم حاصل از عمل طی مدت ۵ روز بهبود پیدا می‌‌کند و پس از حدود ۲ ماه بیمار می‌‌تواند به علت افزایش گردش خون در چربی‌های پیوند شده شاهد افزایش طول آلت تناسلی خود باشد.

 پس از عمل تا چند روز نباید به محل کار رفت؟ 

 معمولا دوران بهبود حدود ۲ تا ۳ روز طول می‌‌کشد. پس از انجام عمل ممکن است پزشک درخواست بستری شدن شما را در بیمارستان بدهد و روز بعد معاینات پس از عمل را انجام داده و پس از انجام ارزیابی‌های لازم شما را مشخص نماید.

 چقدر طول می‌کشد تا آلت تناسلی عملکرد طبیعی داشته باشد؟ 

 دوران بهبود پس از عمل و نحوه بهبود بدن و پذیرش چربی پیوند شده به نحوه بهبود بستگی دارد ولی به طور کلی اکثر بیماران می‌توانند طی مدت دو هفته فعالیت جنسی خود را شروع کنند.

 در صورتی که بیمار بخواهد آلت تناسلی خود را بزرگ تر کند آیا می‌تواند جراحی دوم را انجام دهد؟ 

 پاسخ این سوال مثبت است و بیمار می‌‌تواند متقاضی جراحی دوم و افزایش طول آلت تناسلی باشد و حدود ۱۰ درصد از بیمارانی که تحت عمل قرار گرفته اند تصمیم می‌گیرند که به بزرگتر کردن آلت تناسلی خود بپردازند. معمولاً پزشک از بیمار خود می‌خواهد که بعد از عمل اول حدود شش ماه صبر کند و سپس برای جراحی دوم اقدام نماید.

 چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد؟

 افرادی که دچار اختلال خود زشت انگاری آلت تناسلی هستند می‌توانند برای رفع مشکل خود به پزشک مراجعه نمایند. این اختلال به دو دسته تقسیم می‌‌شود که هر دو روش شامل کوچک تصور کردن اندازه آلت تناسلی خود و بزرگ تصور کردن آلت تناسلی دیگران است این مسئله باعث می‌‌شود که فرد دچار افسردگی و اضطراب جنسی و نقص عملکرد جنسی شود. برخی از افراد با مشکل نعوظ یا حفظ نعوظ مواجه می‌‌شوند و دچار عدم رضایت جنسی هستند. اختلال خود زشت انگاری آلت تناسلی یک نوع اختلال است که در آن بیمار از ظاهر خود رضایت ندارد و اقدام به انجام عمل جراحی می‌کند تا بتواند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

برای آشنایی با ” آلت تناسلی کوچک و درمان آن ” بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: بیتوته. مشاوره زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره