روش درمان جراحی بزرگی سینه در مردان

post_image

بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد. مردانی که نگران وضعیت ظاهری سینه ها می باشند با انجام لیزرلپولیز همراه با وسایل طراحی شده خاصی می توانند به درمان بزرگی سینه ها بپردازند و سینه ای کوچک و صاف تر داشته باشند. در روش درمان جراحی بزرگی سینه ها با ایجاد سوراخ کوچکی در سطح پوست با استفاده از لیزر لیپولیز و چند وسیله مخصوص و تحت بی حسی موضعی و به روش کاملا ایمن ژنیکوماستی را بر طرف می نمایند.

دلایل بزرگی سینه در مردان

یکی از دلایل بزرگی سینه ها در مردان، بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگونه تغییری رخ نداده است ولی اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست.

تغییر سطح هورمونها هم میتواند دلیلی برای بزرگی سینه ها باشد. نوزادانی که در طول دوره بارداری در معرض استروژن قرار میکیرند ممکن است در دوره نوجوانی و بلوغ با بزرگ شدن سینه ها مواجه شوند.

افزایش سایز سینه در مردان بزرگسال معمولاً در اثر چاقی و پرخوری است که موجب انباشته شدن چربی در ناحیه سینه می‌شود. اگر سینه های مردی به طور ناگهانی بزرگ شود یا دردناک گردد، نیاز به بررسی‌های پزشکی بیشتر است. ممکن است علت عدم توازن هورمونی باشد. وضعیت‌هایی هست که نیاز به مداخله پزشکی دارد، از این رو تشخیص دقیق می‌تواند برای شما و پزشک مشخص کند که وضعیت شما نیاز به درمان دارد یا خیر.

بعضی بیماری هایی که موجب اختلال رشد سینه در مردان می‌شوند نیز شامل نارسایی کلیه، بیماری مزمن کبد، تومورها، اختلالات ژنتیکی مثل سندرم کلاین فلتر و همچنین عوارض جانبی برخی داروها، قرار گرفتن در معرض هورمون‌های آندروژن که توسط برخی بدنسازان استفاده می‌شود، می‌باشد.

عمل جراحی بزرگی سینه در مردان

اکثر موارد رشد سینه در مردان به خودی خود رفع می‌شوند، مخصوصاً در نوزادان و نوجوانان. مردان بزرگسال ممکن است به علتی پزشکی دچار این وضعیت شده باشند که نیاز به بررسی و درمان دارد. در مواردی ممکن است از درمان جراحی ژنیکوماستی برای برداشتن بافت اضافه سینه استفاده شود.

ژنیکوماستی بر دو نوع است که در معاینه تقریبا معلوم است:

  • افرادی که درآنها عمدتا بافت سینه از جنس غددی می باشد.
  • افرادی که بافت سینه آنها عمدتا چربی می باشد.

در نوع اول بزرگی سینه مردان ابتدا برش حدودا یک سانتی متری در زیر بغل یا دور هاله داده می شود سپس با وسایل مخصوصی بافتهای غددی از زیر پوست هاله جدا می شود سپس بافتهای جدا شده با استفاده از وسیله مخصوص دیگری از همان برش خارج می شود. در نوع دوم عمدتا از لیپولیز-لیپوساکشن استفاده می شود و ابتدا بافتهای چربی که کاملا نرم شده است خارج می شوند، سپس از وسایل طراحی شده مخصوصی که در نوع یک برای رفع باقت غددی استفاده می شود، برای خارج کردن بافتهای غددی باقیمانده به دنبال لیپوساکشن استفاده می شود.بدین ترتیب درمان جراحی بزرگی سینه مردان و پسران تحت بی حسی موضعی بود و و اسکار عمل مخفی است. تورفتگی در محل سینه عمل شده دیده نمی شود و نتیجه بسیار طبیعی می باشد.

درد و کوفتگی قابل تحملی بعد از رفتن اثر داروی بی حسی شروع می شود که با دارو کنترل می شود. تورم زیادی در موضع عمل شده وجود دارد که باعث می شود نتایج در روزهای اول اصلا معلوم نباشد، پوشیدن گن برای حداقل ۶ هفته ضروری است. این گن مانند لباس زیر می باشد و به هیچ وجه در پوشش خارجی به بیمار محسوس نمی باشد. رسیدن به نتایج قطعی ۱-۳ ماه زمان نیاز دارد. فعالیت های بالا تنه ورزشی تا یکماه باید محدود شود.

تمام جراحی ها ممکن است عوارض یا مسائل غیر قابل پیش بینی داشته باشد. چنانچه درمان جراحی بزرگی سینه در مردان توسط جراح ماهر انجام شود عوارض بسیار نادر است، ولی نمی توان در مورد عدم وجود عوارض در روش درمان جراحی بزرگی سینه در مردان و پسران تضمین داد. بی حسی و کرخی در محل عمل شده،عدم تقارن مختصر، تغییر رنگ در محل اسکار عمل می تواند رخ دهد. در صورت وجود عدم تقارن قابل توجه جراحی برای بار دوم انجام می شود.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطالب ” نشانه های ژنیکوماستی ” و “ درمان ژنیکوماستی ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بزرگی سینه آقایان مطالعه فرمایید.

منبع: دکتر ثنایی. پارسی طب. زیباشو دات کام

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره