post_image

گیاهان سنتی در رابطه با کنترل قند خون

مریم گلی: دم کرده ۱۵ تا ۳۰ گرم برگ گیاه مریم گلی در یک لیتر آب و مصرف روزانه سه وعده هر وعده یک استکان، برای درمان گیاهی دیابت استفاده می شود و قند خون را کاهش می دهد. افرادی که در دوران یائسگی هستند اگر برگ و سرشاخه های گل دار این گیاه را برای درمان گیاهی دیابت مصرف کنند هورمون را تنظیم می کند.

دانه کتان (روغن برزک): برای تنظیم قند خون، درمان گیاهی دیابت و رفع دردهای مبهم در بیماران مبتلا به دیابت. ۱۰ تا ۲۰ گرم دانه کتان را در یک لیتر آب جوش دم کرده و روزانه ۳ استکان از آن را میل کنید. به جای دم کرده دانه کتان می توانید یک قاشق غذاخوری از آن را در نصف لیوان آب سرد خیسانده و صبح ناشتا میل کنید.

علف چشمه: (بولاغ اوتی) مصرف تازه ی آن و یا دم کرده خشک آن قند ادرار را در بیماران مبتلا به دیابت کاهش می دهد و در درمان گیاهی دیابت کاربرد دارد.

سنبل الطیب: ریشه این گیاه را در درمان گیاهی دیابت به مقدار ۱۰ گرم در یک لیتر آب جوش دم کرده، به طوری که اسانس آن از سر قوری خارج نشود. مشکل (پولی اوری) یعنی ازدیاد ادرار را در بیماران مبتلا به دیابت کاهش می دهد.

گیاه بابا آدم: ریشه این گیاه را به مقدار ۴۰ تا ۶۰ گرم در یک لیتر آب جوشانیده و دم کنید و روزانه صبح و ظهر و شب برای درمان گیاهی دیابت یک استکان از آن میل نمایید. قند خون را پایین می آورد. البته فواید دیگری هم دارد که در حوصله این مقاله مختصر نیست.

برگ اکالیپتوس: دم کرده ۲۰ تا ۵۰ گرم برگ اکالیپوس در یک لیتر آب مصرف روزانه ۴ تا ۵ استکان قند ادرار را کاهش می دهد و برای درمان گیاهی دیابت مناسب است.

کنگر فرنگی: برگ این گیاه را به مقدار ۳۰ تا ۴۰ گرم در یک لیتر آب جوشانیده و سپس دم کنید و از آن روزی یک استکان قبل از هر غذا میل کنید.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب ” درمان مرض قند ” و ” کنترل قند خون ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان دیابت مطالعه فرمایید.

منبع: کتاب جدیدترین روش های کنترل دیابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره