post_image

سندرم پیش از قاعدگی به دلیل حساسیت بدن نسبت به تغییرات هورمونی رخ می دهد. ۱۰ الی ۲۰ روز قبل از شروع قاعدگی، سطح هورمون هایی نظیر پروژسترون و استروژن سریعا تغییر می کند و باعث بروز علائمی نظیر پف کردگی، کج خلقی، حساسیت بافت پستان و احساس خستگی در بعضی از خانم ها می شود. تقریبا ۹۰% از خانم ها علائم سندرم قبل از قاعدگی را قبل از شروع قاعدگی تجربه می کنند و کمتر از ۲۰% از خانم ها این علائم را با شدت بیشتری دریافت می کنند که ممکن است عملکرد و روابط آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

روش های موثر در درمان سندرم پیش از قاعدگی

این سندروم اغلب نیاز به درمان خاصی ندارد اما برای افرادی که در این مدت خیلی اذیت می‌شوند یکسری توصیه‌ها وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم:

  • ۱۰ روز قبل از شروع عادت ماهانه مصرف برخی از داروها و چربی‌های خاص می‌تواند باعث کاهش دردها شود؛ بنابراین بد نیست با متخصص زنان و زایمان خود در این زمینه گفت‌و‌گویی داشته باشید تا در صورت لزوم برای شما داروی لازم را تجویز کند.
  • برخی از داروهای گیاهی ایرانی هم در کاهش دردهای این دوران موثر هستند.
  • ویتامین E: مصرف یک روز در میان ویتامین‌‌E 400 میلی‌گرم می‌تواند تا حدود زیادی به کاهش این عوارض کمک کرده و به ویژه درد سینه‌ها را کاهش دهد؛ البته مراقب باشید چرا که ویتامین E از جمله ویتامین‌های محلول در چربی است و مصرف زیاد آن می‌تواند باعث مسمومیت شود.
  • بهتر است در این دوران کمتر فلفل و ادویه‌جات مصرف کنید.
  • پیاده‌روی و ورزش‌هایی مانند یوگا هم به خاطر تمرکز و آرامشی که به شما می‌دهند در کاهش علائم این سندروم مفید هستند.

منبع: پارسی طب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره