درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها

post_image

درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها و بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی مورد درخواست بانوان است. این فرایند شامل جراحی سینه های خانم ها است که مواد و پروتز های مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد . تصمیمی که برای انجام عمل رفع افتادگی سینه خانم ها گرفته میشود باید کاملا شخصی و آگاهانه باشد و نباید صرفا برای خشنود کردن کس دیگری گرفته شود. مثل هر عمل جراحی زیبایی دیگر، عمل بزرگ کردن سینه هیچ کدام از مشکلات اصلی زندگی را حل نمی کند، اما ممکن است به افزایش اعتماد به نفس و شکل ظاهری بیمار کمک کند. تمام فواید بالقوه مورد بحث قرار گرفته و در زمان مشاوره جراحی کوچکی سینه های خانم ها مورد بررسی قرار می گیرند.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه

امروزه زنی که می خواهد عمل جراحی کوچکی سینه را انجام دهد حق انتخاب در نوع عمل جراحی کوچکی سینه را دارد، بدین طریق می تواند نمای ظاهری و نتیجه مورد نظر را بدست آورد . بعضی از این حق انتخاب ها در عمل پروتز سینه های خانم ها عبارتند از :نوع، اندازه، محل قرارگیری و برش ایجاد شده و همچنین جهت جاگذاری پروتز سینه. مشخصا برای هر انتخاب، فواید و مضراتی وجود دارد. به هر حال اگر به مراجعه کننده جراحی کوچکی سینه اطلاعات مناسبی داده شود او می تواند تصمیم بگیرد که کدام روش مناسب او می باشد.

پروتزهای سینه در روش بزرگ کردن سینه های خانم ها انواع و اندازه های مختلف دارند و برای هر فردی ممکن است که به راحتی اندازه دلخواه را انتخاب کند. بیشتر زنان بر اساس اندازه ی سینه بندهاشان اندازه ی پروتز سینه را در جراحی کوچکی سینه مشخص می کنند. همانطور که میتوانید تصور کنید، پروتز سینه با اندازه های مختلف در زمان مختلف نتایج متفاوتی در جراحی کوچکی سینه های خانم ها ایجاد می کند. رمز انتخاب اندازه پروتز سینه در جراحی کوچکی سینه های خانم ها این است که این سینه به طور کلی به شما ظاهری موزون تر و مناسب تر بدهد و با خواست شما یکی باشد.

پروتز های اشکی در جراحی کوچکی سینه های خانم ها هنگام لمس کمی سفت تر هستند، لبه ها و کناره های سینه را قابل لمس تر و محسوس تر می کنند و گزارشهایی نیز وجود دارد که این پروتز ها با از دست دادن شکلشان از جای خود خارج می شوند. اگر چه، اخیرا یک نوع پروتز سیلیکونی منسجم گرد نیز تولید شده است که وقتی پوسته و پوشش پروتز کهنه و فرسوده و یا پاره شود، تراوش مواد درون آن رخ نمی دهد. مزیت دیگر پروتز های سیلیکونی در جراحی کوچکی سینه های خانم ها نسبت به پروتز های اشکی، این است که پروتزهای منسجم گرد شکل خود را از دست نمی دهند.

در رابطه با روشهای بزرگ کردن سینه به روش غیر جراحی پیشنهاداتی مختلف مطرح شده است که اکثر این روشها مورد تایید مراکز علمی و تحقیقاتی نیست . جراحی پلاستیک و تزریق چربی سینه نیز امروزه بسیار متداول و روش پر طرفداری است. خیلی از صاحب نظران تنها راه درمان کوچکی سینه ها در زنان را مشورت با جراحان پلاستیک و درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها و قرار دادن پروتز می دانند و  معتقد هستند روشهای دیگری که وجود دارد مانند قرص های گیاهی یا کرم های تبلیغاتی کارائی لازم را ندارند. ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺳﻦ زﻧﺎﻧﯽ ﮐﻪ جراحی کوچکی سینه ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ٣۴ اﺳﺖ. ٩٠ درﺻﺪ ﭘﺲ از زاﯾﻤﺎن اﯾﻦ ﮐﺎر را ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ و اﮐﺜﺮا دو ﺳﺎﯾﺰ ﭘﺴﺘﺎﻧﮫﺎﯾﺸﺎن را ﺑﺰرگ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. ﺣﺪود ۶ درﺻﺪ از ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ جراحی کوچکی سینه ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﻧﺎراﺿﯽ ھﺴﺘﻨﺪ و ﺑﺮای دﺳﺘﮑﺎری ﻣﺠﺪد ﯾﺎ ﺑﺮداﺷﺘﻦ ژﻻﺗﯿﻦ دوﺑﺎره زﯾﺮ ﺗﯿﻎ ﻣﯽ روﻧﺪ.

از عوارض درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها، ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ در ١٠ درﺻﺪ از ﻣﻮارد ژﻻﺗﯿﻦ ﺗﺨﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد ﯾﺎ ﻧﺸﺘﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و ﯾﺎ ﺑﺎﻋﺚ ﭼﺮوک ﺷﺪن ﭘﺴﺘﺎن ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﺎﯾﺪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﯾﺎ ﮐﻼ ﺑﺮداﺷﺘﻪ ﺷﻮد. ﻣﺸﮑﻞ دﯾﮕﺮ در جراحی کوچکی سینه های خانم ها ﺳﻔﺖ ﺷﺪن ﺑﺎﻓﺖ زﺧﻢ ﻣﺎﻧﻨﺪ دور ژﻻﺗﯿﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺴﺘﻠﺰم ﯾﮏ ﺟﺮاﺣﯽ ﻣﺠﺪد اﺳﺖ. در ﺿﻤﻦ ھﻤﯿﺸﻪ ﺧﻄﺮ ﻋﻔﻮﻧﺖ و ﺧﻮﻧﺮﯾﺰی ﭘﺲ از درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها هم هست.

همچنین بزرگ بودن سینه‌ها می‌تواند مایه ناراحتی و شرمساری باشد، و اجازه ندهد بانوان لباس‌های دلخواه و مد روز به تن کنند و در رقابت‌های ورزشی مشارکتی فعال داشته باشند. مشکل میتوان بانویی با سینه‌های بزرگ را یافت که در لباس شنا یا هر لباس دیگری بدون لباس زیر محکم احساس اعتماد به نفس داشته باشد. ناخرسندی از حالت بدن، توجه ناخوشایند دیگران  نیز از نتایج بزرگ بودن بیش از اندازه سینه است که افسردگی پی‌آمد ناگزیر آن به شمار می‌رود. روش کوچک کردن سینه ، میکرولیپو یا لیپوماتیک با حداقل تهاجم و ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه می باشد .

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب علل کوچکی سینه ها در زنان ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان بزرگی و کوچکی پستان ها در خانم ها مطالعه فرمایید.

منبع: پزشکان بدون مرز. دکتر عامریدکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *