درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها

[sbu_post_image]

جراحی کوچک سینه و بزرگ کردن سینه یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی بین بانوان است. این فرایند شامل استفاده از مواد و پروتزهای مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه‌ها می‌شود. انجام این عمل باید به‌صورت آگاهانه و با در نظر گرفتن نیازهای شخصی انجام شود و نه فقط برای خشنودی دیگران.

مانند سایر جراحی‌های زیبایی، جراحی بزرگ کردن سینه نمی‌تواند مشکلات اساسی زندگی را حل کند، اما ممکن است به افزایش اعتماد به نفس و بهبود ظاهر بیمار کمک کند. تمام مزایا و معایب این عمل در زمان مشاوره با پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه

امروزه، زنانی که تصمیم به انجام عمل جراحی کوچکی سینه می‌گیرند، دارای حق انتخاب در نوع عمل و نتیجه آن هستند. این انتخاب‌ها شامل نوع، اندازه، مکان قرارگیری و برش‌های ایجاد شده برای پروتز سینه و همچنین جهت جاگذاری پروتز سینه می‌شود. هر یک از این انتخاب‌ها دارای فواید و معایب خاص خود هستند. اما اگر به فرد مراجعه‌کننده به مشاوره کافی داده شود، او می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام روش برایش مناسب است.

پروتزهای سینه در روش‌های بزرگ‌کردن سینه، انواع و اندازه‌های مختلفی دارند و افراد می‌توانند بر اساس اندازه‌ی دلخواه خود، پروتز مناسب را انتخاب کنند. بسیاری از زنان، اندازه پروتز سینه را بر اساس اندازه سینه‌های طبیعی خود انتخاب می‌کنند. بنابراین، انتخاب اندازه مناسب پروتز سینه در جراحی کوچکی سینه، می‌تواند به شما ظاهری متناسب و خوش‌فرمت بدهد که با شخصیت و سلیقه شما سازگار باشد.

پروتزهای سینه اشکی که در جراحی کوچکی سینه‌های خانم‌ها استفاده می‌شوند، هنگام لمس کمی سفت‌تر هستند و لبه‌ها و کناره‌های سینه را قابل لمس تر و محسوس تر می‌کنند. گزارش‌هایی نیز وجود دارد که این پروتزها با از دست دادن شکلشان، از جای خود خارج می‌شوند. اخیراً یک نوع پروتز سیلیکونی منسجم گرد نیز تولید شده است که وقتی پوسته و پوشش پروتز کهنه و فرسوده و یا پاره شود، تراوش مواد درون آن رخ نمی‌دهد. مزیت دیگر پروتزهای سیلیکونی در جراحی کوچکی سینه‌های خانم‌ها نسبت به پروتزهای اشکی، این است که پروتزهای منسجم گرد شکل خود را از دست نمی‌دهند.

در حوزه بزرگ کردن سینه، روش‌های مختلفی برای این منظور ارائه شده است که بسیاری از آن‌ها توسط مراکز علمی و تحقیقاتی تایید نشده‌اند. جراحی پلاستیک و تزریق چربی به عنوان دو روش متداول و پرطرفدار در این حوزه محسوب می‌شوند. اکثر افراد معتقدند که جراحی کوچکی سینه و قرار دادن پروتز، تنها راه درمان کوچکی سینه در زنان است و روش‌های دیگری مانند قرص‌های گیاهی یا کرم‌های تبلیغاتی، کارایی لازم را ندارند. بر اساس آمارها، ۹۰ درصد از زایمان‌ها باعث کوچک شدن سینه می‌شود که در این موارد، جراحی کوچکی سینه می‌تواند راه‌حلی مناسب باشد. همچنین، پروتزهای سیلیکونی با شکل منسجم و پوسته‌ی پایدار، به عنوان یک راه‌حل دیگر در این حوزه مطرح شده‌اند.

از عوارض درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها، ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ در ١٠ درﺻﺪ از ﻣﻮارد ژﻻﺗﯿﻦ ﺗﺨﺖ ﻣﯽ ﺷﻮد ﯾﺎ ﻧﺸﺘﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ و ﯾﺎ ﺑﺎﻋﺚ ﭼﺮوک ﺷﺪن ﭘﺴﺘﺎن ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﺎﯾﺪ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﯾﺎ ﮐﻼ ﺑﺮداﺷﺘﻪ ﺷﻮد. ﻣﺸﮑﻞ دﯾﮕﺮ در جراحی کوچکی سینه های خانم ها ﺳﻔﺖ ﺷﺪن ﺑﺎﻓﺖ زﺧﻢ ﻣﺎﻧﻨﺪ دور ژﻻﺗﯿﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺴﺘﻠﺰم ﯾﮏ ﺟﺮاﺣﯽ ﻣﺠﺪد اﺳﺖ. در ﺿﻤﻦ ھﻤﯿﺸﻪ ﺧﻄﺮ ﻋﻔﻮﻧﺖ و ﺧﻮﻧﺮﯾﺰی ﭘﺲ از درمان جراحی کوچکی سینه های خانم ها هم هست.

همچنین بزرگ بودن سینه‌ها می‌تواند مایه ناراحتی و شرمساری باشد، و اجازه ندهد بانوان لباس‌های دلخواه و مد روز به تن کنند و در رقابت‌های ورزشی مشارکتی فعال داشته باشند. مشکل میتوان بانویی با سینه‌های بزرگ را یافت که در لباس شنا یا هر لباس دیگری بدون لباس زیر محکم احساس اعتماد به نفس داشته باشد. ناخرسندی از حالت بدن، توجه ناخوشایند دیگران  نیز از نتایج بزرگ بودن بیش از اندازه سینه است که افسردگی پی‌آمد ناگزیر آن به شمار می‌رود. روش کوچک کردن سینه ، میکرولیپو یا لیپوماتیک با حداقل تهاجم و ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه می باشد .

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب علل کوچکی سینه ها در زنان ” را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان بزرگی و کوچکی پستان ها در خانم ها مطالعه فرمایید.

منبع: پزشکان بدون مرز. دکتر عامری

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره