جراحی زیبایی گوش

ممکن است شما به گوش‌های خود به عنوان یک عامل زیبایی نگاه نکنید، ولی آنها در ظاهر شما تاثیر دارند؛ به عنوان مثال گوش‌هایی که از حد معمول بزرگ تر هستند، تاثیری ناخوشایند در بیننده ایجاد می‌کنند. افرادی که گوش‌هایی برجسته دارند، معمولا موهای خود را به نحوی آرایش می‌کنند که گوش‌هایشان دیده نشوند، ولی عملا این کار در بعضی مواقع امکان‌پذیر نیست و گاهی شوخی‌ها و تمسخر‌ دیگران، فرد را آزار می‌دهد. پسران معمولا مانند دختران نمی‌توانند مو‌های بلند داشته باشند تا با کمک آنها گوش‌ها را بپوشانند، لذا جراحی زیبایی گوش می‌تواند هم از نظر روحی و هم از نظر زیبایی، مفید باشد و در ‌بعضی افراد اعتماد به نفس را افزایش ‌دهد

اختلالات و دفورمیتهای لاله گوش که منجر عمل زیبایی گوش میشوند به ۲ دسته عمده تقسیم می گردند:

یک دسته آنهایی که لاله گوش و یا کانال گوش تشکیل نشده اند و یا کوچک تشکیل شده اند، اصطلاحاً به این موارد آترزی لاله گوش اطلاق می گردد. عمل ترمیمی لاله گوش این موارد بسیار مشکل می باشد و مستلزم چندین نوبت عمل ترمیمی گوش است و نیاز به استفاده از غضروف دنده می باشد.

هدف از عمل ترمیمی لاله گوش ،اصلاح دفورمیتی لاله گوش، این است که با ترسیم یک لاله گوش که به طور ایده آل از ابعاد مشابه با حالت طبیعی برخوردار است تشکیل می شود. در موارد بسیار پیچیده و مشکل در عمل ترمیمی لاله گوش می توان از پروتز لاله گوش استفاده کرد.

دسته دوم آنهائی هستند که لاله گوش تشکیل شده بلکه گوش برجسته است. این اختلالات شایعتر از نوع اول است. این حالت ممکن است به صورت خانوادگی وجود داشته باشد. در این حالت معمولاً چین داخل لاله گوش وجود ندارد و نبودن این چین باعث می شود که لاله گوش به میزان بیش از حد از قسمت طرفی سر به خارج برآمده شود. انواع ۲ طرفه این اختلال حالاتی قابل توجه هستند، انواع یک طرفه این حالت نیز حتی از نوع ۲ طرفه جالب توجه تر هستند، زیرا باعث بوجود آمدن حالت غیر قرینگی می شوند. اگر چه این اختلال سبب بوجود آمدن هیچ گونه مشکل عملکردی نمی شود، اما کاملاً آشکار است که می تواند یک استرس روانی را بر کودک وارد آورد. کودک دوست ندارد با کودکان همتای خود تفاوت داشته باشد. این کودکان غالباً از طرف کودکان دیگری که این حالت را ندارند مورد تمسخر قرار می گیرند. برای اجتناب از وارد آمدن استرس روانی بر کودک، اصلاح این اختلال با عمل اتوپلاستی گوش قبل از وارد شدن کودک به سن رسمی مدرسه توصیه می شود. عمل ترمیمی لاله گوش باید در ۴ ـ ۵ سالگی کودک که از سن کافی برای همکاری برخوردار بوده انجام شود یعنی زمانیکه هنوز وارد مدرسه نشده است.

eara-,,,
جراحی چگونه انجام میشود؟

عمل گوش درکودکان باید تحت بیهوشی کامل ولی‌ در بالغین با استفاده از بیحسی موضعی و داروهای آرام بخش انجام میشود.
برای رفع برجستگی برشی در پشت گوش و درست در محل اتصال به سر داده میشود.روشهای مختلفی‌ وجود دارد،ممکن است برش روی غضروف داده شده یا قسمتی‌ ازآن برداشته شود. در روش دیگر با استفاده از نخ‌های مخصوص، غضروف لاله گوش به سمت عقب کشیدهشده و در محل مناسب محکم میشود. آنگاه قسمتی‌ از پوست برداشته شده و محل برش دوخته میشود.
عمل حدوداً ۱.۵ تا ۲ ساعت طول میکشد و معمولا بیمار همان روز مرخص میشود

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

بیمارانی که عمل جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) را انجام می دهند، در نتیجه آن می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:
عمل جراحی زیبایی گوش ایمن است و خطرات ناچیز یا نادری در آن وجود دارد
عمل جراحی گوش می تواند بسیاری از نواقص گوش را اصلاح کند
در نتیجه این عمل جراحی کودکان توسط دوستان و اطرافیان خود مسخره نمی شوند
در واقع عمل جراحی گوش می تواند میزان اعتماد به نفس و رضایت فرد از خود را افزایش دهد
عمل جراحی رینوپلاستی دارای حداقل دوره استراحت است که تقریباً یک هفته می باشد
این جراحی می تواند شرایط احساسی و روانی فرد را بهبود بخشد
در این نوع عمل برش های ایجاد شده در سطح حداقل قرار دارند
این عمل باعث بازیابی ظاهر طبیعی فرد می شود
با استفاده از این عمل جراحی شما می توانید ظاهر دلخواه گوش های خود را انتخاب

بهبود بعد از اتوپلاستی:

باید تا جایی که می توانید در خانه استراحت کنید و مراقبت بعد از جراحی گوش را انجام دهید . می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه انجام دهید. وقتی به خانه می روید سر شما کاملا پانسمان شده است که دکتر نداف در حین جراحی پلاستیک گوش این کار را انجام داده است. پانسمان را تا ویزیت بعدی برندارید. تلاش کنید در صندلی راحتی بخوابید یا از چندین بالش برای بالا آوردن سر خود در زمان خواب استفاده کنید. این امر به کاهش التهاب و تورم کمک می کند. گوش درد بزرگسالان نسبتا متوسط است. دکتر نداف دارو هایی تجویز می کند که باید یک هفته استفاده کنید. اکثر بیماران بعد از یک هفته سرکار برمی گردند. در روزهای ۵-۷، دکتر نداف شما را ویزیت می کند تا پانسمان را باز کند و بخیه ها را بکشد. بعد از آن به شما توصیه می کند در زمان خواب از headband استفاده کنید که باعث جلوگیری از خم شدن تصادفی گوش شما در زمان خواب می شود. از فعالیت سنگین تا ۴ هفته بعد از جراحی زیبایی لاله گوش اجتناب کنید. دکتر نداف به شما اجازه می دهد بعد از یک هفته از جراحی ورزش های سبک انجام دهید. مانند هر جراحی دیگری این جراحی نیز ریسک هایی دارد. اگرچه این روش ریسک نسبتا اندکی دارد، دکتر نداف به شما اطمینان می دهد که در زمان مشاوره مشکلات بالقوه  بیان گردند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)
مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره