جراحی بزرگ کردن سینه

 

جراحی بزرگ کردن سینه، عمل بزرگ کردن و شکل دادن به سینه زنان می باشد. که به صورت قالب بین سینه و قفسه سینه برای افزایش اندازه سینه بکار می رود .جراحی بزرگ کردن سینه علاوه بر اینکه باعث تغییرات فیزیکی می شود، بلکه سبب افزایش اعتماد به نفس شخص نیز می شود . اگر فرد به صورت فیزیکی سالم و در انتظارات خود واقع بینانه باشد، این شخص برای بزرگ و برجسته کردن سینه خود کاندید خوبی می باشد. مطالعات نشان داده که هنوز تاثیرات منفی پروتزهای سینه پراز سیلیکون که سوراخ و در بدن منتشر شده اند ثابت نشده است .و لیکن تمامی اعمال جراحی پراز ابهامات و ریسک ها می باشد.

women-actress_00426732

روش‌های قرار دادن ایمپلنت سینه

۱- شایع‌ترین روش قرار دادن ایمپلنت یا پروتز سینه این است که جراح، برشی را در قسمت زیرین سینه می‌دهد و از این قسمت، ایمپلنت را وارد می‌کند. در این حالت جای بخیه در قسمت زیرین قرار می‌گیرد و کمتر دیده می شود. مخصوصاً اگر جوان هستید، این روش پیشنهاد می‌شود.

۲- در روش دیگر ممکن است ایمپلنت زیر بازوی فرد قرار بگیرد و از آندوسکوپ استفاده شود. آندوسکوپ وسیله‌ای است که در انتهای خود دوربین دارد و از طریق برش ایجاد شده وارد بدن فرد می‌شود. در این روش هیچ جای بخیه و زخمی در بافت سینه وجود نخواهد داشت، اما جای بخیه بر روی بازوی شما قابل مشاهده می‌باشد.

۳- در روش دیگر جراحی سینه  ، جراح می‌تواند برشی در اطراف قسمت تیره نوک سینه ایجاد کند و ایمپلنت را از این برش وارد سینه کند. یکی از عوارض این روش این است که ممکن است در حین شیردهی مادر را با مشکل مواجه کند. همچنین حس نوک سینه با این روش از بین می‌رود.
قطعا جراح زبده و ماهر می‌تواند با بررسی شرایط و خواست شما، در تصمیم گیری شما برای انتخاب نوع روش جراحی به شما کمک کند

۴- در روش دیگر، جراح می‌تواند برشی را در نزدیکی ناف فرد ایجاد کند و از طریق آندوسکوپ پروتز سینه را وارد سینه کند.

مصرف چه داروهایی را باید قبل از جراحی قطع کرد؟
پیشنهاد می‌شود که مصرف هرگونه دارویی که حاوی آسپیرین و ایبوپروفن، یا هر ماده‌ای که کاربرد کاهش وزن داشته باشد ، حداقل دو هفته قبل از جراحی قطع شود.هم چنین ویتامین هایی مانند E باید ۱۰ روز قبل از عمل قطع شود.

مدت بهبودی چقدر به طول می‌انجامد؟

مدت بهبودی در بیماران مختلف متفاوت است. اما بیشتر بیماران قادر هستند که ۱-۲ هفته بعد از جراحی فعالیت‌های روزانه خود را از سر گیرند.

انتظارات بعد از جراحی چیست؟

 معمولا عمل بزرگ کردن سینه به صورت بیهوشی کامل انجام می شود، بنابراین شما می توانید در طول عمل بخواهید. هنگامیکه شما به هوش می آید، در ناحیه جراحی پانسمان هایی را مشاهده می کنید، ممکن است یک سوتین مخصوص بر تن شما کرده باشند که این پانسمان ها را در محل نگه دارد. ممکن است دراناژ هایی نیز برای شما قرار داده شده باشد تا مایعات را جمع کند.
اگر پروتزسینه همزمان با ماستکتومی شما انجام شده باشد، شما ممکن است مجبور باشید که ۲ الی ۳ روز در بیمارستان بمانید. اگر پروتز بعدا قرار داده شود، شما احتمالا می توانید در همان روز به منزل بروید.
بیشتر زنان بعد از جراحی پروتز، دچار قرمزی و کبودی می شوند. همچنین ممکن است داروهای ضد درد به مدت یک یا دو هفته برای شما تجویز شود. پزشک شما دستورالعمل هایی را به شما ارائه می دهد که می توانید از زخم ها و برش ها محافظت کنید. همچنین، ممکن است پزشکتان برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند و این در جلوگیری از عفونت مفید است.
ممکن است بتوانید به کار و زندگی طبیعی خود طی ۳ الی ۶ هفته و یا زودتر بازگردید. بیشتر زنها باید از داشتن فعالیتهای سخت برای چندین هفته خودداری کنند.

چرا این کار باید انجام شود

جراحی پروتز سینه برای احیاء ظاهر سینه بعد از ماستکتومی انجام می شود. همچنین زنانی که رشد سینه های آنها کم است نیز میتوانند از این جراحی استفاده کنند.
بازسازی سینه به زنان کمک می کند تا بتواند ظاهر بهتری داشته باشند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

 

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره