تاثیر پیاده روی بر دیابت

post_image

شاید مزیت پیاده روی آن باشد که انجامش برای هر کس بدون توجه به سن و جنس در همه جا و همه وقت میسر است اما نقطه ضعف پیاده روی آنست که برای کسب فایده ای معادل با دویدن ، باید ۳ برابر وقت صرف شود. نکته مهم در تمرینهای هوارسان اینست که ضربان قلب باید به اندازه مناسبی با توجه به فرمول بالا رود. ( ۶۰% تا ۷۵% حداکثر ضربان قلب)

تاثیر پیاده روی در افراد دیابتی

چندین بررسی نشان داده است که پیاده روی آثار بهداشتی قابل توجهی در تمام گروههای سنی دارد. کاهش وزن ، کمتر شدن بافت چربی، پایین آمدن فشارخون و بهبود وضعیت چربیهای خون از جمله این آثار بهداشتی هستند نمونه‎ای از برنامه پیاده روی در جدول ذیل آورده شده است. همانطور که مشاهده می‎کنید زمان ورزش به مرور طولانی می‎شود و ضربان قلب نیز به تدریج از ۶۰% به ۷۵% حداکثر خود خواهد رسید.

توصیه های کلی در انجام فعالیت های ورزشی برای افراد دیابتی

ارزیابی وضعیت سلامت قبل از شروع تمرینهای ورزشی، آشنایی با علامتها و نشانه‎های عوارض قلبی ( درد قفسه سینه، ضربان قلب خیلی تند )، انتخاب ورزش مناسب برای فرد، آشنایی و به خاطر سپردن علامتهای کاهش قندخون ( سردرد، سرگیجه و … )، آشنایی با اقدامات مناسب هنگام پیدایش علامتهای افت قند خون

آگاهی از افت قندخون « تأخیری » که می‎تواند ۴ ساعت یا بیشتر ( تا ۴۸ ساعت) پس از قطع تمرینهای ورزشی رخ دهد و همچنین آگاهی از اینکه انسولین را در عضلاتی که در تمرین ورزشی بیشتر مورد استفاده قرار می‎گیرند، نباید تزریق کرد چرا که این مسأله عامل عمده‎ای در بروز افت قندخون است.

منبع: خیریه دیابت طبرستاندکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *