تاثیر افزایش قد بر روحیه

[sbu_post_image]

روانپزشکان معتقدند که افزایش قد بر روی روحیه فرد اثر میگذارد و افراد بلندقد به طور معمول درآمد و سطح تحصیلات بیشتری دارند و شادتر هستند. اختلال در افزایش قد افراد موجب می‌شود تا آنان نسبت به خود احساس ضعف، بی‌اعتمادی و همچنین ترس آن را داشته باشند که دیگران درصدد آزار آنان برآیند.

متخصصان در مطالعه ای که در یک محیط شبیه‌سازی شده رایانه‌ای انجام شده دریافتند هرچه قد افراد کوتاه‌تر باشد احتمال بروز افکار پارانویئد در آنها بیشتر است. روان گیسختگی پارانوئید حالتی است که شخص در آن با اهمیت فوق‎العاده و افراطی که به سلامت جانی و مالی خود می‌دهد، خود را شکنجه می‌دهد. این گونه از افراد مدام در این فکر هستند که عواملی انسانی، طبیعی یا ماورا طبیعی، خود آنها و یا دارایی و افراد خانواده‌شان را تهدید می‌کنند و همه در فکر توطئه‌چینی علیه آنها هستند.

اهمیت افزایش قد

بلندقد بودن با داشتن موقعیت شغلی بهتر و روابط موفق‌تر توام است. فاکتور قد، حس اقتدار و قدرتمندتر بودن را در خود دارد.

شاید شما نتوانید کار زیادی برای افزایش قد تان انجام دهید، اما راههایی وجود دارد، که قد شما تحت تاثیر عوامل محیطی کوتاه تر از آنچه پیش بینی شده، نشود. مصرف موادمخدر و الکل یکی از عوامل توقف افزایش قد شماست، از دیگر عوامل می‌توان به سوءتغذیه و هورمون‌های استروئیدی اشاره نمود.

هنوزهم روشهایی وجود دارد که به وسیله آنها احتمال دارد بتوانید، افزایش رشد قد تان را به بالاترین حد ممکن برای خود برسانید. وقتی که رشد قد ایستاد دیگر قد بلند نمی شود، ولی تا قبل ازایستادن رشد قد شما می‌توانید، از تکنیک‌ها و ورزش های زیر برای افزایش طبیعی قد خود کمک بگیرید.

اگر رشد شما متوقف شده باشد، ورزش بشما کمکی نمیکند، با اینحال قبل از توقف رشد بدنتان ترکیب ورزش، خواب کافی و رژیم غذایی مناسب می‌تواند بشما کمک نماید. بیشتر ورزش‌هایی که ممکن است بتوانند برروی افزایش قد تاثیر داشته و یا با اصلاح فرم بدن شما، شمارا بلند قدتر نشان دهد، ورزش‌های کششی می‌باشد.

برای آشنایی با انواع روش های افزایش قد بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: تی نیوز. استار وی

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره