post_image

شایع ترین مشکل درمان نشده در جوامع مختلف ناتوانی جنسی است و تنها %۱ افراد مبتلا به ناتوانی جنسی تحت درمان قرار می گیرند. از علل عدم درمان ناتوانی جنسی نداشتن اطلاعات کافی در مورد روشهای درمانی مطمئن و بدون خطر آن می باشد.

بیماری های مرتبط با ناتوانی جنسی

بیماری‌های مختلفی باعث بروز مشکلات جنسی در خانم‌ها و آقایان می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به مشکلات هورمونی، بیماری‌های عصبی، بیماری‌های روانی، مشکلات غدد درون‌ریز، دیابت، بیماری‌های قلبی‌-عروقی و حتی تاثیر داروهای مختلف مصرفی بیمار اشاره کرد. در این بین نباید فراموش کرد که مسائل روحی و روانی و استرس‌های شغلی و خانوادگی تا حد بسیار زیادی در بروز مشکلات جنسی موثر هستند و می‌توانند منشأ اصلی ناتوانی جنسی در آقایان و بی‌میلی یا کاهش میل جنسی در خانم‌ها باشند. در چنین شرایطی فرد بیمار، می‌تواند با مراجعه به یک روان‌پزشک در مدت کوتاهی درمان شود و نیاز به مداخلات درمانی چندانی وجود ندارد. اما گاهی اوقات علت ناتوانی جنسی فراتر از مسایل روانی و استرس‌های روزمره است که ابتدا باید این ناتوانی تعریف شود.

عدم رشد کافی در بیضه‌ها، عدم ترشح مناسب هورمون‌های جنسی، وجود تومورهایی در غده هیپوفیز و ترشح نامنظم هورمون‌ها، جراحی روی آلت تناسلی حتی در دوران کودکی و … می‌توانند زمینه‌ساز بروز ناتوانی های جنسی و کاهش میل جنسی در آقایان باشند که برای تشخیص این مشکلات، معاینات پزشکی و آزمایش‌های هورمونی برای بیمار تجویز می‌شود. بعد از این مرحله و با توجه به شرح‌حال کامل بیمار و نتیجه معاینات و آزمایش‌های بالینی، علت بروز مشکل جنسی تشخیص داده می‌شود و مراحل درمانی آغاز خواهد شد.

پس از مراجعه بیمار، مصاحبه پزشک متخصص مشکلات جنسی با بیمار در مورد بیماریهای مختلف و عملکرد جنسی شخص اقدامات تشخیصی لازم انجام می شود . قبل از هر چیز بایستی مشخص گردد که علت ناتوانی مسائل روحی روانی است یا مسائل فیزیولوژیک. افرادی که ناتوانی آنها به دلیل مشکلات روحی روانی است معمولا نعوظ صبحگاهی دارند ولی در هنگام مقاربت قادر به ایجاد و حفظ آن نیستند ولی افرادی که دچار اختلالات فیزیولوژیک هستند نعوظ صبحگاهی مناسبی ندارند و ممکن است دچار بیماریهای مختلفی باشند
با مراجعه به پزشک و مشخص شدن علت بیماری پزشک می تواند موثرترین و بی خطر ترین روش درمان ناتوانی جنسی را برای بیمار انتخاب کند. ممکن است در طی روند تشخیص نیاز به اقدامات پاراکلینیکی مانند Rigi-Scan ، کاورنوگرافی، سونوگرافی داپلر و … باشد.

آشنایی با درمان ناتوانی جنسی بدون جراحی و درد (کلیک کنید)

مشاهده فیلم افزایش میل جنسی (کلیک کنید)

منبع: سیمرغ. دکتر مرادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره