بهترین روش افزایش قد

[sbu_post_image]

بهترین راه برای افزایش طول قد تا حداکثر ممکن، مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل، ورزش کردن مرتب، و خوابیدن به اندازه کافی است.

اغلب کودکان و نوجوانان با خوردن غذاها و نوشیدنی‌ها نیازهای تغذیه‌ای برای رشد و افزایش قد مناسب خود را به دست می‌آورند، و نیازی به مکمل غذایی وجود ندارد. درست ایستادن یا نشستن تنها بدون ورزشهای خاص، باعث نمی‌شود قد شما افزایش یابد، اما باعث می‌شود که حداکثر استفاده را از قدتان بکنید و قد خودرا به آخرین میزان ممکن به نمایش بگذارید.

درمان دارویی کوتاهی قد

در مورد فراورده‌هایی دارویی که با ادعای افزایش طول قد به فروش می‌رسند، محتاط باشید. انواع قرص‌های مکمل با برچسب “هورمون رشد” که در پرانتز کلمه “محرک” هم اضافه شده است، را ممکن است در بازار دارویی ببینید و آنها را بهترین روش افزایش قد معرفی کنند. اما این ادعاها دروغین است. هورمون رشد را نمی‌توان به صورت خوراکی مصرف کرد. نظارت شدیدی بر این مکمل‌ها وجود ندارد، بنابراین درباره این ادعا با احتیاط برخورد کنید و بهتر است هیج دارویی شمیایی را به امید افزایش قد استفاده نکنید بخصوص بدون مشاوره با یک پزشک متخصص افزایش قد که تخصص غدد و متابولیسم.

پزشکان ممکن است درباره برخی از علل خاص کوتاه‌ قدی، تزریق هورمون رشد را تجویز کنند. اما استفاده معمول از هورمون رشد توصیه نمی‌شود. از جمله عوارض جانبی تزریق هورمون رشد، دیابت و تجمع مایع در مغز است.

تغذیه و افزایش قد

مصرف ماهی در بهبود رشد قد نقش موثری دارد. ماهی و انواع فرآورده‌های دریایی شامل مقادیر زیادی کلسیم، فسفر و ویتامین «ب» هستند و از این جهت برای رشد دندان‌ها و استخوان‌ها مفید می‌باشند. ماهی همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی آهن است و از این حیث می تواند نقش موثری در جلوگیری از کم خونی داشته باشد. انواع ماهی‌ها همچنین دارای مقادیری از «روی» هستند که در افزایش رشد قد نقش اثرگذار دارند. ماهی همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی «ید» است که در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های تیروئیدی و بهبود عملکرد سلول‌های عصبی نقش مهمی دارد.

فراموش نکنیم هیج چیزی بهتر از ورزش معتدل و غذای مناسب در افزایش قد و دیگر آثار زیبایی و سلامتی ما مؤثر تر نیستند.

منبع: برترین

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره