بهترین داروهای طبیعی برای برطرف کردن کمردرد

با کمر درد چه کنیم؟

تقریباً همه ی افراد ، کم و بیش در نقاطی از کمر خود احساس درد دارند.  اغلب ما هنگام انجام فعالیت هایی نظیر نصب دستگاه تهویه، جابجا کردن جعبه  های بزرگ و بلند کردن کودکان، کمردرد خود را جدی نمی گیریم. ما به این  مسئله توجه نداریم که کمردردها در نتیجه صدماتی است که با رفتارهای روزانه  ما تشدید می شود. اکثر ما هنگام ایستادن، نشستن و خم شدن ، وضعیت های  نامناسبی در بدن خود ایجاد می کنیم. ما هنگام بلند کردن اشیاء به جای خم  کردن زانو، کمر خود را خم می کنیم. انجام کارهایی که برای سلامتی ما مضر  است و پدر و مادر ما را از آن منع می کردند، بعد از سالها موجب می شود  کمردرد ما شروع شود. وارد آمدن فشار زیاد به عضلات کمر و به اصطلاح رگ به  رگ شدن رباط های کمری که نگه دارنده مهره ها هستند باعث کمردرد می شود.  عضلات کمر برای مقابله با این فشار دچار گرفتگی و انقباض می شوند تا  بتوانند کمر را از صدمه بیشتر محافظت کنند و این حالت ، خود باعث تشدید درد کمر است. در واقع این سیکل درد، سفتی و انقباض عضلانی درمان نمی شود مگر  این که شما فعالیت خود را کم کنید ، به کمر خود استراحت دهید و به تدریج  ازعضلات خود استفاده نمایید.

در گذشته ، پزشکان استراحت طولانی مدت  در بستر را توصیه می کردند اما اکنون به این نتیجه رسیده اند که استراحت  بیش از حد باعث طولانی شدن درمان کمردرد است. این مسئله در مورد رگ به رگ  شدن عضلات هم صدق می کند. به همین دلیل امروزه شما کمتر مشاهده می کنید که  از گردن بندهای مخصوص درد گردن استفاده شود.

در حال حاضر کمردردهای  شدید، حداکثر با چند روز استراحت و پس از آن با شروع فعالیت های سبک و کشش  آرام عضلات درمان می شوند، این طریقه درمان باعث افزایش قدرت خم شدن بدن و  توان حرکت خواهد شد.

سایر علل کمردرد در بروز آرتروز و فتق دیسک کمر  (غضروف بین مهره ها) مشاهده می شود. فتق دیسک در بین عوامل کمردرد شیوع  کمتری دارد ولی بهتر شناخته شده است. دیسک بین مهره ها ، فضای نرمی را بین  مهره ها ایجاد می کند، گاه این دیسک متورم شده و به اعصاب ناحیه فشار وارد  می آورد. اغلب اعصابی که از ران و بازو می گذرند تحت فشار قرار گرفته و گاه بی حسی، ضعف و مشکلاتی در کنترل ادرار ایجاد می کنند.

فتق دیسک  مانند سایر علل کمردرد، خود به خود بر طرف می شود و اغلب نیازی به عمل  جراحی نیست. در حقیقت سی درصد مردم مبتلا به فتق دیسک هستند و هرگز برایشان مشکل جدی ایجاد نمی شود.

Have-a-Back-Pain-Free-Day-mdn

درمان

برای برطرف کردن کمردرد، به پشت بخوابید، یک بالش زیر زانوهایتان قرار دهید. (در حالی که زانوهایتان را  جمع کرده اید). این طریقه خوابیدن فشار را از کمر شما بر می دارد. درمان  اصلی همه کمردردها کم کردن فعالیت است. البته این کاهش فعالیت همان طور که  قبلاً گفته شد فقط برای چند روز پیشنهاد می شود و پس از آن با نرمش های  مخصوص پایین کمر و «عضله چهار سر ران» می توان کمردرد را درمان کرد.

روغن کوهان شتر از بهترین داروهای طبیعی است که به روش سنتی تهیه می شود. این روغن برای انواع بیماریهای پادرد ، کمردرد، رماتیسم ، سیاتیک ، ترمیم شکستگی استخوان به کار می رود .

این روغن جهت درمان قطعی درد موثر می باشد. از آنجایی که شهرستان کاشان آب و هوای خشک داشته و در مجاورت کویر قرار گرفته است این شهربه یکی از مراکز تولید روغن کوهان شتر تبدیل شده است.

روغن کوهان شتر ترکیبی از کوهان شتر و روغن های گرم مثل گزنه ،سقز، دارچین زنجبیل می باشد.

آشنایی با  انواع گیاهان  که به معالجه  دیسک کمر کمک می کند ممکن است معالجه قطعی نداشته باشد ولی شاید درد را معالجه می دهد .اگر دیسک کمر شما به جای حاد رسیده خوب است که  از پزشک متخصص کمک بگیرید

 

شایع‌ترین علت کمردرد در جوامع مختلف فتق دیسک است که بیش از ۹۰ درصد علل کمردردها را تشکیل می‌دهد. فتق دیسک عمدتاً در سنین ۳۵ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد که البته در سنین بالاتر نیز ممکن است دیده شود. دیسک‌های بین‌مهره‌ای در کل یک چهارم طول ستون فقرات را تشکیل می‌دهند. دیسک‌ها در ناحیه‌ی گردن و کمر که حرکت بیشتری دارند، ضخیم‌تر هستند.

بعضی داروهای گیاهی مناسب برای درمان دیسک کمر و کمردرد عبارتند از:

  • استفاده از جوشانده سیاهدانه یا پودر شده آن که با عسل مخلوط شده باشد به صورت خوراکی طی دوره ای دو ماهه بسیار مفید است.
  • خوردن روزانه یک قاشق مرباخوری اسفند تمیز در دو نوبت صبح و عصر در بهبود دردهای سیاتیکی اثر زیادی دارد.
  • مصرف سیر پخته یا بو داده همراه کمی انجیر و مغز گردوی تازه، دردهای سیاتیکی و کمردردهای ناشی از غلبه سردی را بهبود می بخشد.
  • خوردن روزانه چند عدد خرما و همچنین مالیدن مخلوطی از خرمای بدون هسته و دنبه و زنجبیل، و کمی روغن کنجد به موضع درد و بستن آن روی ناحیه کمر، در تسکین درد بسیار مؤثر است.
  • از دیگر داروهای مؤثر در درمان دردهای سیاتیکی و درمان گیاهی کمر درد ترب سیاه است که می توان آب آن را میل نمود و تفاله اش را روی موضع درد بست.

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره