برطرف کردن گودی و سیاهی زیر چشم

به گودی یا سیاهی زیر چشم خود توجه کنید؟

ازمتخصصان پوست و جراحان پلاستیک در موردسیاهی و گودی زیر چشم همیشه سوال می شود.

من هر روز مراجعه کنندگانی دارم که از گودی زیر چشم شاکی هستند .

خبرخوب: رفع معایب زیر چشم ممکن است.فقط باید فهمید که علت این مشکل چیست .

    صبح و چشمان پف کرده

آلرژی فصلی، سرماخوردگی، عفونت سینوس: اینها برخی از چیزهایی است که می تواند آب را به زیر چشم انتقال دهند.

ما نازک ترین پوست را در اطراف چشمان داریم،بنابراین این منطقه بیشتر تحت تاثیر درونی و خارجی جریانات مایعات می باشد.

یک شام سنگین با غذایی شور یا یک شب گریه کردن در حالی که فیلم های رمانتیک تماشا می کنید، مکن است باعث شود صبح فردا چشمانتان پف آلود شود

دلیل آن اسمز است،در اسمز آب همیشه از مناطقی در بدن که غلظت نمک آن پایین است به جایی می رود که غلط نمک آن بیشتر است. گولدبارت توضیح میدهد: این اصل تایید می کند که نمک از اشک می آید

082414_0601_10

بهترین روش رفع گودی وکبودی زیر چشم

دربعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشمها به صورت ارثی ویا در اثرلاغری دیده می شود گودی زیر چشمها بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد وباکرم وبا داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد .جهت رفع این گودی می توان از فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها ویا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشد و با سوزن تزریق نگردد چون امکان اینکه خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم را داشته باشد ، وجود دارد بنابراین جهت تزریق ژل از میکروکانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ به داخل رگ نداشته ، وخطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت ، اینکار باعث خوش فرم شدن چشم و درشت کردن چشم میگردد .

امابهتر ازژل ، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود وبعد از تصفیه کردنوسانتریفوژ ، چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیرچشم تزریق می شود وپس از چند روز تورم این سلولهای زنده چربی با بدن جوش میخورند وجزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادنوپر کردن گودی زیر چشم جوانسازی وکاهش چروک زیر چشم وهمچنین کاهش برجستگیرگهای کبود زیر چشم نیز می گردد . بنابراین افرادى که زیر چشمشان داراىعروق کبود و برجسته شان قابل رویت است ، با تزریق چربى میتوانند، ظاهر آنرابصورت طبیعى و بدون عوارض بهبود بخشند.

اگرشخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى تواند علاوه بر تزریق چربى ، از PRP  ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده کند ومی دانیم کهPRP  علاوه برجوانسازی ورفع چروک دور چشم  ، تیرگی زیر چشم را نیز کاهش می دهد.

بنابراین تزریق چربی باPRP  به همراه لیزر فرکشنال می تواند بهترین روش کاهش گودی،چروک و کبودی زیر چشم باشدPRP  همچنین می تواند رشد مژه ها وابروها را همکه تقویت کند واگر به روش صحیح تهیه شود نتایج بسیار خوبی خواهد داد . دراین روش پس از گرفتن خون بیمار در لوله هاى مخصوصPRPپلاکت غنى شده از آناستخراج میشود . غلظت پلاکت را میتوان در آزمایشگاه تعیین کرد که معمولاباید بیش از سه برابر غلظت پلاکت خون باشد،و سپس پى آرپى تهیه شده در زیرچشم تزریق میگردد. پى آر پى را مى توان با چربى مخلوط کرد و همزمان تزریقنمود و نتایج بهبودى  و ماندگارى بیشترى بدست آورد. معمولا دوام چربى درزیر چشم نسبت به نواحى دیگر بهتر است و معمولا تا پنج سال پس از تزریق هنوزاثر آن قابل مشاهده میباشد.

نکته مهم اینکه در این چربی می توان رفع گودی پشت پلک بالا هم  یعنى درست دربالاى چشم و محل گودى ،استفاده کرد وکسانی که حالت چشمانشان همیشه خسته و تو رفته است تزریق چربی می تواند بهترین ومناسب ترین روش و درمان سیاهی دور چشم برایشان باشد

مثال های ساده برای رفع گودی دور چشم  و سیاهی زیر چشم

پرداختن به این موضوع،به درمان موقت پف کردگی کمک خواهد کرد.

مراحلی که باید امتحان کنید عبارتند از:

.با استفاده از بخور نسبت به رفع احتناق ناشی از آلرژی،سینوس یا سرماخوردگی کمک کنید.

.طرز خواب خود را تغییر دهید.حالت خوابیدن شما ممکن است با کمک جاذبه به جمع شدن مایعات در زیر چشمتان کمک کند،خوابیدن به پهلو یا شکم موجب افزایش تراکم کیسه های آب زیر چشم می شود.

بیمارانی که در هنگام بیدار شدن چشم پف کرده دارند باید به پشت بخوابند و بالشت اضافی را زیر سر قرار دهند.

مدتی طول می کشد تا عادت خوابیدن را تغییر دهید. هرچه زودتر نسبت به تغییر عادت حالت خوابیدن خود اقدام نمایید بهتر است زیرا ممکن است بعد از چندسال گودی زیر چشم دائمی شود.دیگرعادات روزمره شامل مالش چشم،رفتن به رختخواب با آرایش و نوشیدن بیش از حد می تواند به حجیم شدن کیسه های زیر چشم کند.خوابیدن با آرایش چشم موجب تحریک و جمع شدن آب در زیر چشم می شود.نوشیدن الکل باعث کم شدن آب بدن می شودکه آن نیز باعث نازک شدن پوست دور چشم و فرو رفتن کیسه های دور چشم می شود.

پف زیر چشمی بسیار شایع هستند و معمولا به سلامتی شما مربوط نیست. اگر پف های زیر چشمی ناگهانی ظاهر شوند و شما آلرژی و سرماخوردگی و عفونت سینوسی ندارید،بهتر است به دکتر مراجعه کنید.مشکلات کلیوی و تیروئید باعث احتباس آب در زیر چشم می شود.

حلقه سیاه

این مورد ممکن ارثی باشد . مسایل مربوط به رنگدانه که باعث تغییر رنگ زیر چشم می شود در افراد با نژاد آسیایی و آفریقایی شایع است.سن نیز به حلقه سیاه زیر چشم کمک می کند،یا افزایش سن،پوست اطراف چشم نازک می شود و عروق خونی کوچک زیر پوستی نمایان می شوند.

با این حال برخی از اقدامات را می شود انجام داد.

اگر شما پوست را به یک سمت بکشید و سیاهی زیر چشم دارای رنگ غیر واضحی شود،شواهد نشان می دهد دلیل این امر تجمع رنگدانه ها در یک منطقه می باشد.

در همه موارد سیاهی زیر چشم باعث تغییر رنگ پوست نمی شود. دلیل این امر ممکن است از بین رفتن واحدهای رنگدانه دور چشم باشد.نمایان شدن استخوان،باعث ایجاد گودالی می شود که به صورت حلقه سیاه رنگ دیده می شود.منطقه نازک چشم اولین جایی است که نشانه هایی پیری در ان ظاهرمیشود،این اتفاق در اواخر ۳۰ یا ۴۰ سال می افتد.

چه می توانید انجام دهید?

کیمارا آهنرت آرایشگر نیویورکی می گوید:آرایش کردن باعث پنهان کردن حلقه سیاه زیر چشم می شود.مخفی کردن سیاهی زیر چشم با استفاده از کرم سفیدکننده از انچه که فکر می کنید راحت است.کرمی را انتخاب نمایید که با پوست خودتان همخوانی داشته باشد.اگر پوست لک دارد از مواد با فرمول مایع استفاده کنید.اگر سایه برجسته است با کرم سفید کننده یا پنکیک آن را پوشش دهید.به آرامی کرم را از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی چشم بمالید.

اگرچه گزینه های گران قیمت تری هم مثل درمان با IPL یا لیزر وجود دارد که می تواند به تخریب رنگدانه ها و روشن شدن پوست کمک کند.مجموعه ۴ مرحله IPL درمانی حدود ۲۰۰دلار هزینه دارد تا شاهد بهبود و ترمیم پوست باشید.کرم های روشن کننده که حاوی هیدروکینون یا کوجیک اسید هستند ممکن است سیاهی دور چشم را کاهش دهند

این درمان ها برای پوست های تیره ای که نازک هستند،کمتر موفق می شوند.اویاتار می گوید:این واقعا برای درمان مشکل است. کرم های چشم که حاوی کافئین هستند ممکن است مقدار کمی به کوچک کردن عروق خونی زیر پوست کمک کند.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره