اهمیت لباس در مخفی کردن کوتاهی قد

post_image

در اینجا بهتر است موضوع را محدود به مخفی کردن کوتاهی قد نکنیم و بحثی راجع به همه ی ابعاد بدن داشته باشیم چرا که رشد و نمو فقط در مسأله قد خلاصه نمی شود بلکه به همه ی ابعاد بدن مربوط است. این قسمت بویژه برای خانم ها حاوی نکات مفیدی است.

کمتر کسی است که از اندام خود راضی باشد. هیچ کس کامل و بی نقص نیست! این را هم بدانیم که هیچ اندامی زشت نیست! اگر بدانید که چگونه عیبها را بپوشانید مشکلی نخواهید داشت. وضع و حالت بدن در زیبایی اندام تأثیر زیادی دارد. حتی اگر اندام زیبایی داشته باشید، بی توجهی به درست ایستادن، درست راه رفتن و درست نشستن اثر هر لباسی را از بین می برید. شانه های افتاده، پشت قوز کرده و خمیده، شکم پیش آمده و سینه عقب رفته، افزون بر نامتناسب جلوه دادن لباس و اندام شما، بر سنتان نیز می افزاید. با آنکه انتخاب لباس مناسب این مشکل را رفع می کند، اما به کمک ورزش روزانه بکوشید این وضع را اصلاح کنید و بدن را به شکل متناسب در آورید تا دستیابی به این هدف (اصلاح حالت بدن) از پوشیدن لباسهای تنگ و چسبان بپرهیزید و لباسهای آزاد و راحت با سرشانه های چهارگوش بپوشید.

قسمتهای نامتناسب اندامتان را پیدا کنید تا با انتخاب لباس مناسب آنها را بپوشانید. درست است که نقایصی چون کوتاهی گردن، کوتاهی بالاتنه، بلندی دستها و… تغییر ناپذیر است، اما اگر با توجه به آنها لباسی در نظر گرفته شود، کمتر به چشم می خورند و در نتیجه بدن متناسب تر دیده می شود.

لباس مناسب برای افراد ریز نقش

اگر به اصطلاح ریز نقش هستید از لباسهایی که برشهای ساده ای دارند، استفاده کنید. از پارچه های حاشیه دار و لباسهای والان دار بپرهیزید. لباسی متناسب با اندام کوچک خود انتخاب کنید. از رنگهای مخالف حذر کنید. لباسهای یکرنگ طول قد شما را بیشتر نشان می دهد. اگر خیلی لاغر و باریک اندام هستید، لزومی ندارد دایم کفشهای پاشنه بلند بپوشید. کفشهای پاشنه کوتاه با لباس مناسب قامت شما را متناسب تر نشان می دهد. همچنین لباسهایی با خط های عمودی، قد شما را بیشتر نشان خواهد داد.

لباس مناسب برای افراد خیلی بلند قد

مانکن های طراحان معروف دنیا همه یک سروگردن از بقیه مردم بلندتر هستند و به نظر می آید که این نشانه ی موفقیت آنهاست! اما در این مورد هم تناسب شرط است. اگر قد بلند و لاغر هستید از لباسهای زرق و برق دار می توانید استفاده کنید. شنل، کت های گشاد با اپلهای پهن و.. برازنده شما است.اگر در پیدا کردن شلوار مشکلی دارید، می توانید از شلوهای مرانه استفاده کنید. اگر خیلی بلند قد هستید، پیدا کردن دامن مناسب برایتان نیز مشکل می شود. از پوشیدن دامن های خیلی بلند ویا خیلی کوتاه اجتناب کنید، زیرا قدتان را بلندتر نشان می دهد. همچنین بهتر است جوراب شلواری همرنگ دامن خود بپوشید.

آشنایی با روش های افزایش قد (کلیک کنید)

منبع: کتاب قد بلند شویمدکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *