انواع گروه های غذایی از نظر میزان کربوهیدرات

post_image

شناخت انواع گروههای غذایی دارای کربوهیدرات

نرخ ابتلاء به دیابت در حال رشد است، اما هنوز هم با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی می‌توان از اغلب موارد این بیماری پیشگیری کرد. رعایت نکات لازم برای پیشگیری و کنترل دیابت، به معنای زندگی کردن در محرومیت نیست، بلکه منظور آن است که یک رژیم دیابتی لذیذ و متوازن داشته باشید که در عین حال انرژی شما را هم تأمین کند و موجب بهبود بنیه و روحیه شما شود. شما مجبور نیستید که خوردن شیرینی را به طور کامل ترک کنید و یا خود را تا آخر عمر با غذاهای بی مزه وفق بدهید. با رعایت نکاتی که در این مبحث ارائه می‌شود، می‌توانید بدون آنکه احساس گرسنگی یا محرومیت غذایی را بر خود تحمیل کنید، کماکان از خوردن غذاهای خوشمزه لذت ببرید.

۱- مواد نشاسته ای یا غلات

موادی مانند گندم , برنج ، جو و ذرت و محصولاتی که از آنها به دست می آید (مانند انواع نانها, ماکارونی ها, رشته فرنگی , رشته آشی, انواع آردگندم , برنج, آرد برنج , جو بلغور، جو پرک و غیره ) دارای کربوهیدرات به شکل نشاسته هستند. اگر این مواد در هر وعده غذایی به مقدار زیاد استفاده شوند باعث افزایش قند خون نرمال می شوند.

۲- گروه میوه ها

انواع مختلف میوه ها ی تازه, خشکبار و آبمیوه ها دارای قند می باشند ولی به علت داشتن ویتامین ها و سایر مواد مغذی که برای رشد کودکان لازم است مصرف آنها توصیه می شود.

۳- گروه شیر و ماست

این دو ماده غذایی و موادی که از آنها بدست می آید قندی به نام لاکتوز دارد که شیرین مزه نیست ولی در بدن به قند تبدیل می شود. مصرف روزانه شیر و ماست به دلیل تامین کلسیم و پروتئین بدن لازم و ضروری است.

گروه های غذایی کم کربوهیدرات یا بدون کربوهیدرات

گروه سبزیها

سبزیهای برگ سبز (مانند کاهو, اسفناج , جعفری, سبزی خوردن و غیره ) همچنین صیفی جات (مانند گوجه فرنگی, خیار, کدو, بادمجان, کرفس, انواع کلم, پیاز, سیر و غیره ) به مقدار بسیارکم کربوهیدرات یا قند و نشاسته دارند .

گروه گوشتها و مواد پروتئینی

انواع مختلف گوشتها (مانند مرغ , ماهی,گوشت گوسفند ,گوساله و غیره)، گوشتهای احشایی (مانند جگر, دل، قلوه)، تخم مرغ، پنیر و کشک در این گروه قرار دارند و هیچ گونه کربوهیدراتی ندارند.

گروه چربیها و روغن ها

انواع روغن های مایع و گیاهی (مانند آفتابگردان, سویا, زیتون،کانولا یا کلزا, ذرت و غیره), روغنهای جامد و یا حیوانی (مانند روغن نباتی، دنبه، روغن زرد،کره و غیره) و اقلامی مانند خامه و سس مایونز بدون کربوهیدرات هستند.

دکتر دهقان منشادی، فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره