انواع اختلالات قاعدگی

[sbu_post_image]

قاعدگی برای تمام خانم ها یکسان نیست، بطور طبیعی، قاعدگی هر 28 روز یکبار شروع ( که البته در بیشتر خانم ها بین هر 24 تا 34 روز است ) و به مدت 7-4 روز طول می کشد.
اگر چه ، به علت تنوع در زمان شروع و مدت آن ، خیلی حالات دیگر نیز طبیعی خوانده می شود، مخصوصا” اگر به تازگی این دوره در بدن شروع شده باشد.اما اگر نامنظم شدن پریود ادامه داشت به پزشک متخصص در این زمینه باید مراجعه نمایید. ممکن است شما با لکه بینی قبل از پریود یا بعد از آن روبه رو شوید که این موضوع را نیز باید با پزشک خود در میان بگذارید.
حتی شروع آن با اختلاف بین 21 تا 35 روز نیز باز هم طبیعی است .

انواع خونریزی های غیر طبیعی در قاعدگی

در اینجا به مواردی از خونریزی های غیر طبیعی اشاره می کنیم :

  • خونریزی یا لکه بینی قبل از قاعدگی
  • خونریزی بعد از نزدیکی
  • قاعدگی های خیلی سنگین ( با شروع لخته خون و خونریزی های بسیار شدید و در نتیجه پس دادن آن در شب یا تعویض نوار بهداشتی بطور مداوم ( هر 2 یا 3 ساعت یکبار ).
  • اگر طول زمان خونریزی ، دو روز بیشتر از حد نرمال 7 روز باشد.
  • اگر شروع آن بطور ناگهانی کمتر از 28 روز یا بیشتر از 35 روز باشد.
  • خونریزی بعد از دوره ی یائسگی

درمواقعی ممکن است خونریزی از مقعد یا مجاری ادراری باشد که با خونریزی رحمی اشتباه گرفته می شود ، می توانید با گذاشت نوار tampon از صحت آن مطمئن شوید. قاعدگی دردناک که “دیسمنوره” نیز نامیده می‌شود، ممکن است همراه با درد لگن، شکم، کمریا پاها، گرفتگی عضلات شکم، سردرد و خستگی باشد. بسیاری از زنان پریود دردناک را در دوره‌ای از زندگی خود تجربه می‌کنند. در برخی از زنان، این درد به قدری شدید است که فعالیت‌های عادی را مختل می‌سازد.

منبع: پارسی طب

دکتر منشادی
دکتر منشادی

فوق تخصص غدد،‌متابولیسم و رشد کودکان

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت تماس و مشاوره