post_image

در بین هورمون های افزایش قد، هورمون رشد مهم‌ترین نقش را در افزایش قد بر عهده دارند و هورمون رشد در افزایش سایز سلول‌ها بسیار موثر بوده و با بالارفتن سن بتدریج از میزان ترشح پایه آن کاسته می‌شود. بهترین شیوه برای افزایش ترشح هورمون رشد در بدن کودکان و نوجوانان اصلاح شیوه زندگی و تنظیم سبدغذایی مفید و مغذی است.

کودکی سن بسیار حساسی است و اغلب رشد قدی فرد در این سنین بیشترین سرعت را دارد بنابراین در صورتی که کودک از فعالیت و تغذیه مناسب برخوردار باشد به حداکثر توان رشدی خود دست می‌یابد همچنین بیشترین شانس برای افزایش قد تا قبل از بسته شدن صفحات رشد وجود دارد و پس از آن سخت‌تر می‌توان کاری کرد.

نقش مواد غذایی در افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش قد

باید دقت داشت که مصرف صبحانه کامل و دریافت مواد مغذی موجود در لبنیات در کنار مصرف پروتئین موجود در گوشت قرمز و گروه ویتامین B موجود در غلات و سبزی‌ها تاثیر زیادی در افزایش ترشح هورمون رشد در کودکان و نوجوانان داشته و با مداومت آن موجب افزایش قد در آن‌ها می‌شود.

مصرف منابع پروتئینی حیوانی نظیر گوشت گوسفند، گاو، مرغ و ماهی، تخم مرغ و شیر و همچنین مصرف کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و فلوئور که در گوشت و حبوبات به میزان فراوان وجود دارد در افزایش ترشح هورمون رشد و در نتیجه اقزایش قد کودکان و نوجوانان تأثیر به سزایی دارد. 

پروتئین از اجزای اصلی مورد نیاز برای افزایش قد است که باید در رژیم غذایی کودکان و نوجوانان گنجانده شود که البته نوع حیوانی پروتئین ارجحیت دارد؛ گوشت و تخم‌مرغ منبع اصلی تامین پروتئین حیوانی است.
دریافت آب کافی در روز، استراحت و خواب کافی، مصرف غذاهای دریایی ۳ بار در هفته و مصرف مغزها به ویژه بادام و گردو، نان و غلات و پروتئین در افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش قد بسیار تأثیرگذار است.

در صورت علاقه مندی به آشنایی با روش های افزایش قد بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: برترین ها. خراسان نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره