افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد

post_image

در بین هورمون های افزایش قد، هورمون رشد مهم‌ترین نقش را در افزایش قد بر عهده دارند و هورمون رشد در افزایش سایز سلول‌ها بسیار موثر بوده و با بالارفتن سن بتدریج از میزان ترشح پایه آن کاسته می‌شود. بهترین شیوه برای افزایش ترشح هورمون رشد در بدن کودکان و نوجوانان اصلاح شیوه زندگی و تنظیم سبدغذایی مفید و مغذی است.

کودکی سن بسیار حساسی است و اغلب رشد قدی فرد در این سنین بیشترین سرعت را دارد بنابراین در صورتی که کودک از فعالیت و تغذیه مناسب برخوردار باشد به حداکثر توان رشدی خود دست می‌یابد همچنین بیشترین شانس برای افزایش قد تا قبل از بسته شدن صفحات رشد وجود دارد و پس از آن سخت‌تر می‌توان کاری کرد.

نقش مواد غذایی در افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش قد

باید دقت داشت که مصرف صبحانه کامل و دریافت مواد مغذی موجود در لبنیات در کنار مصرف پروتئین موجود در گوشت قرمز و گروه ویتامین B موجود در غلات و سبزی‌ها تاثیر زیادی در افزایش ترشح هورمون رشد در کودکان و نوجوانان داشته و با مداومت آن موجب افزایش قد در آن‌ها می‌شود.

مصرف منابع پروتئینی حیوانی نظیر گوشت گوسفند، گاو، مرغ و ماهی، تخم مرغ و شیر و همچنین مصرف کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و فلوئور که در گوشت و حبوبات به میزان فراوان وجود دارد در افزایش ترشح هورمون رشد و در نتیجه اقزایش قد کودکان و نوجوانان تأثیر به سزایی دارد. 

پروتئین از اجزای اصلی مورد نیاز برای افزایش قد است که باید در رژیم غذایی کودکان و نوجوانان گنجانده شود که البته نوع حیوانی پروتئین ارجحیت دارد؛ گوشت و تخم‌مرغ منبع اصلی تامین پروتئین حیوانی است.
دریافت آب کافی در روز، استراحت و خواب کافی، مصرف غذاهای دریایی ۳ بار در هفته و مصرف مغزها به ویژه بادام و گردو، نان و غلات و پروتئین در افزایش ترشح هورمون رشد و افزایش قد بسیار تأثیرگذار است.

در صورت علاقه مندی به آشنایی با روش های افزایش قد بر روی لینک کلیک کنید.

منبع: برترین ها. خراسان نیوزدکتر سید حسین دهقان منشادی
فوق تخصص غدد و متابولیسم-رشد کودکان
آدرس : تهران خ شریعتی، متروی شریعتی، جنب حسینیه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱، طبقه ۳، واحد ۲۱روش های افزایش قد

درمان کوتاهی قد

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *