post_image

ید یکی از ریز مغذیهایی است که به میزان ۲۰ تا ۵۰ میلی گرم در بدن انسان وجود دارد ، که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد آن در غده تیروئید وجود دارد. این ریز مغذی که مقدارش بسیار ناچیز است چه تأثیر سوئی بر رشد مغزی و جسمی انسان دارد. حدود یک میلیارد نفر از کمبود ید رنج می برند و ۲۰ میلیون نفر گواتر دارند . در ایران به طور گسترده کمبود ید وجود دارد .

ید در مواد غذایی مختلفی وجود دارد ، بهترین منابع غذایی ید انواع سبزی های سبز و ریشه ها مثل اسفناج است .

خواص درمانی اسفناج

ید موجود دراسفناج ، فعالیت غدد تیروئید را در افرادی که مبتلا به بیماری گواتر می‌باشند تنظیم می‌کند و در درمان آن تاثیر گذار است. املاح معدنی و ویتامین‌های موجود در اسفناج، موجب رشد و جوش خوردن شکستگی ها، ترمیم استخوان ها، رویش و رشد دندان‌ها می‌شود.

اسفناج گیاهی علفی از تیره چغندراست و حاوی مواد ازته، هیدرات‌های کربن، کلسیم، فسفر، پروتئین، چربی، آهن، آب، ویتامین ، املاح پتاسیم ، سدیم ، منیزیم ، مس و ید است و علاوه بر مصرف غذایی، دارای خاصیت درمانی نیز است.

اسفناج برای درمان ناراحتی‌های تنفسی ، التیام سرفه‌های خشک ،گرفتگی صدا و آسم موثر است.

همچنین اسفناج پخته اختلالات گوارشی را درمان می‌کند ، خشکی مزاج و پریدگی رنگ را از بین می‌برد و موجب تحریک غدد گوارشی و هضم غذا می‌شود.

بسیاری از بانوان نسبت به زیبایی پوست خود حساسند؛ به ایشان توصیه می کنم از اسفناج استفاده کنند زیرا استفاده موضعی و خوراکی آب اسفناج،آثار جوشهای صورت وخارش پوست را از بین می‌برد و در درمان آنها موثر است.

با توجه به‌اینکه ‪ ۸۰‬درصد از کودکان از سوء تغذیه ناشی از مصرف غذاهای فانتزی در رنجند و دچار کم خونی می‌باشند؛ با اضافه کردن اسفناج به سوپ ، آش و خورشت این کمبودها را جبران کنند.

اسفناج برای مبتلایان به بیماری کبد، درد مفاصل ، نقرس و افراد مبتلا به سنگ کلیه حاد نیز مفید است.

منبع: پژوهشکده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره