ارتباط احساسات و چاقی

post_image

اصطلاح قوز بالا قوز را شنیده‌اید. همین جا کاربرد دارد. فکرش را بکنید آدم هم تنها و غمگین باشد و غصه بخورد و هم اینکه چاق شود. در واقع دو طرفه افسرده می‌شود. با وجود اینکه غصه بعضی‌ها از جمله خود مرا آب می‌کند اما هستند کسانی که با غصه خوردن، تنهایی و افسردگی چاق می‌شوند.

غذا خوردن تحت تأثیر احساسات منفی باعث افزایش وزن به خصوص در بین خانم‌ها می‌شود.

افسردگی و چاقی

۵۲ درصد خانم‌های شرکت کننده در این پژوهش تحت تأثیر احساس تنهایی و افسردگی چاق شده‌اند. این در حالی است که فقط ۲۰ درصد آقایان دچار اضافه وزن شده‌اند.
افرادی که رژیم گرفته‌اند و یا در گذشته اهل رژیم‌های لاغری بوده‌اند با غصه خوردن و افسردگی سه برابر بیشتر در معرض چاقی قرار می‌گیرند

خطر اضافه وزن در بین افرادی که رژیم گرفته‌اند نیز بیشتر است. افرادی که رژیم لاغری گرفته‌اند و تحت احساسات منفی مانند افسردگی و تنهایی قرار دارند به میزان ۷۱ درصد، افرادی که در گذشته رژیم لاغری داشته‌اند، ۵۸ درصد و افرادی که هرگز رژیم لاغری نگرفته‌اند ۳۵ درصد در معرض چاقی و اضافه وزن قرار داشتند. در واقع افرادی که رژیم گرفته‌اند و یا در گذشته اهل رژیم‌های لاغری بوده‌اند با غصه خوردن و افسردگی سه برابر بیشتر در معرض چاقی قرار می‌گیرند. البته این مسئله در بین مردها مشاهده نشده و داشتن رژیم لاغری یا نداشتن آن تأثیری در وزن آقایان نداشته است.

چیزی که مشخص است این است که تنهایی، احساسات منفی، افسردگی، غم و غصه نه به اعصاب شما رحم می‌کند، نه به پوستتان و نه به وزن ایده آلتان. با وجود اینکه گفتن و توصیه کردنش راحت است اما سعی کنید فعالیت‌هایی در برنامه‌ی روزانه‌ی زندگی‌تان بگنجانید که شما را از افسردگی و تنهایی دربیاورد.

 شاداب و تندرست باشید.

منبع: تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس و مشاوره