آخرین فرصت افزایش قد

post_image

مهمترین قسمت افزایش قد مربوط به استخوانهای پا میباشد. این استخوانها دارای صفحات رشدی هستند که تحت تاثیر هورمونها باعث رشد قد یک فرد میشوند.

عوامل مرتبط با افزایش قد

عوامل مختلف نظیر ژنتیک و تغذیه در رشد یک فرد موثرند. معمولا قد پسرها کمی بلند تر از قد دخترها است و رشد قدی دختران زودتر از پسران متوقف میشود.عمده افزایش قد در آقایان تا پایان سن بیست و دو سالگی و در خانمها تا پایان ۱۸ سالگی است، البته با نزدیک شدن به سالهای پایانی این دوره، مقدار رشد قدی کاهش می یابد و پس از بسته شدن صفحات رشد استخوانی افزایش طولی استخوانها متوقف میشود.

مهمترین عامل افزایش قد غده هیپوفیز است که در زیر مغز قرار دارد و با ترشح هورمون رشد باعث افزایش طول و عرض استخوانها می شود. افزایش قد فقط تا قبل از سن بلوغ امکانپذیر است و تبلیغات ماهواره‌ای برای افزایش قد به کمک قرص و جراحی علمی نیست.

در موضوع هورمون‌ها کمبود هورمون تیروئید برای رشد میتواند اختلال افزایش قد ایجاد کند و در بحث تغذیه، افرادی که تغذیه نامناسب دارند مانند افرادی که در منطقه بسیار دور و محروم زندگی میکنند ممکن است دچار اختلال افزایش قد شوند از طرفی بیماریهای مزمن مانند بیماری قلبی، ریوی و کلیوی نیز میتواند موجب کوتاهی قد شود.

قرص‌ها و اعمال جراحی که برای افزایش قد تبلیغ میشوند همچنین سی دی هایی که در این زمینه پخش میشود از نظر علمی مورد تأیید نیست و باید در نظر داشت تبلیغات ماهواره‌ای فقط برای تأمین هزینه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای است.

برای مراجعه به منظور افزایش قد افراد باید در سن رشد مراجعه کنند و افرادی که سنین ۱۷ به بالا را دارند و بالغ شده‌اند دیگر نباید مراجعه کنند.

متأسفانه برخی میگویند تا سن ۲۵ سالگی فرصت برای افزایش قد وجود دارد. این اعداد اشتباه است و رشد قد به سن بلوغ افراد بستگی دارد و کسی که بالغ شد در انتهای رشد قدی قرار دارد.

آشنایی با روش های افزایش قد (کلیک کنید)

منبع: هم صدا. اسمارت

دیگر مقالات

مشاوره رایگان افزایش طول آلت Call Now Buttonتماس و مشاوره